• In English
 • Про сектор

  Основним напрямком роботи Сектору контролю за регульованими цінами  Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області є здійснення державного контролю за дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Повноваження, права та обов’язки посадових осіб, які здійснюють державний контроль у сфері ціноутворення, визначаються Законами України «Про ціни та ціноутворення» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і Положенням про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015р. № 667.

  Відповідно до ст. 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.

  Державний контроль у сфері ціноутворення здійснюється шляхом проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (перевірок) суб’єктів господарювання, що застосовують державні регульовані ціни у різних сферах та галузях економіки:

  – зокрема, у галузі АПК та торгівлі державні регульовані ціни застосовуються суб’єктами господарювання з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі соціально значущими продовольчими товарами, на дитяче харчування та продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах.

  – на фармацевтичному ринку забезпечується контроль за дотриманням запроваджених механізмів регулювання цін на лікарські засоби суб’єктами оптової та роздрібної торгівлі, у тому числі на ліки, що придбаваються за рахунок коштів бюджету.

  – у сфері надання житлово-комунальних послуг державний контроль за тарифами забезпечується для суб’єктів господарювання, які надають (виробляють) послуги з теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

  – окрім цього, здійснюється контроль за дотриманням державних регульованих цін і тарифів підприємствами-монополістами, що здійснюють свою діяльність, зокрема, на ринку надання телекомунікаційних, поштових послуг, послуг з перевезень на залізничному, міських пасажирських видах транспорту і аеропортах, з продажу природного газу та електроенергії.

  За результатами перевірок у разі встановлення порушень державної дисципліни цін до суб’єктів господарювання – порушників застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до ст. 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення»  та надаються органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Посадові особи  суб’єктів господарювання за порушення  вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 165-2 та 188-3  Кодексу законів України про адміністративні правопорушення.

  Захист споживачів в частині дотримання законодавства у сфері ціноутворення здійснюється шляхом проведення контрольних заходів на звернення громадян. Підвищення обізнаності суб’єктів господарювання щодо методів державного регулювання проводиться шляхом розміщення інформації на офіційному сайті, тощо.

  Контроль у сфері ціноутворення забезпечує:

  1) захист незахищених верств населення;

  2) уникнення соціальної напруги у суспільстві;

  3) недопущення зловживання на ринках продовольства, фармацевтичному ринку, ринку житлово-комунальних послуг та монопольним становищем;

  4) сприяння суб’єктам господарювання щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги, забезпечення прибутковості їх роботи та конкурентноспроможності.

  У разі виникнення питань щодо державних регульованих цін та тарифів по вищезазначених напрямках, просимо звертатись в Головне управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області за допомогою та роз’ясненнями за адресою: м. Чернівці, вул. Сторожинецька, 115.

  Разом з тим зазначаємо, що для отримання погодження Державної регуляторної служби на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю), у зверненні необхідно обов’язково вказати: – назву та адресу суб’єкта господарювання; – обґрунтувати суть проблеми; – надати підтверджуючі документи, що засвідчують застосування цін ( тарифів) – чеки, квитанції, рахунки тощо.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій