• In English
 • Безпечні іграшки для дітей
  , опубліковано 11 Січня 2017 року о 12:12

   

   

   

  Безпечні іграшки для дітей.

   

  Тривають новорічно – різдвянні свята і наша малеча отримує в подарунок багато іграшок, а чи задумувалися ви, як правильно обрати безпечну іграшку дитині?

  Дитячі іграшки входять до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, затвердженого наказом Держспоживстандарту України №28 від 01.02.2005р. Це передбачає перевірку іграшок на відповідність вимогам, встановленим міждержавним стандартом на безпеку ГОСТ 25779-90 «Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля».

  Значна частина іграшок продаваних у нашій країні виробляється за кордоном. Лідером імпорту іграшок в нашу країну є Китай і можуть виявлятися порушення технічних і санітарних норм. Тому Держпродспоживслужба рекомендує споживачу вимагати у реалізаторів документи, що гарантують якість та безпеку продукції, зокрема сертифікат якості та висновки санітарно-епідеміологічної експертизи.

  Купляючи іграшку зверніть увагу на маркування. Воно має бути нанесеним державною мовою, легко читатися та не змиватися. На ярлику повинні бути: товарний знак підприємства-виробника або його представника; найменування та місцезнаходження виробника; графічний попереджувальний символ рекомендованого віку. Також можна перевірити чи збігаються артикули з додатка до сертифіката з артикулами на іграшці чи її упаковці.

  Що стосується упаковки то вона є обов’язковою, адже придбана на ринку іграшка без упаковки, як губка довгий час могла вбирати збудників хвороб (туберкульозну паличку, стафілококи, стрептококи тощо), що можуть стати причиною важких хвороб у дитини.

  Іграшка не повинна мати запаху, навіть слабкого. Адже ці «аромати» – результат використання недобросовісними виробниками токсичних хімічних речовин, зокрема фталатів. Ці хімікати загрожують ендокринними розладами і гормональною дисфункцією, а крім того, призводять і до серйозних поведінкових проблем у дітей 4 – 9 років, можуть спровокувати агресію, розлади уваги.

  Також звертаємо  увагу на фарбу. Якщо вона легко змивається, липне до рук, лущиться, осипається, не купуйте таку річ.  Треба ретельно роздивитися і шви, адже найменші розриви – це небезпечно, бо наповнювач повинен бути недоступним для дитини.

  Найбільшу небезпеку для маляти представляють саме матеріали, з яких виготовлені іграшки. Обсяг лабораторних досліджень іграшок включає:

  • органолептичні дослідження (зовнішній вигляд, характер поверхні, запах,;
  • санітарно-хімічні дослідження (мономери, фталати, барвники, смоли,фенол, стирол, формальдегід, інші важкі метали);
  • загальні гігієнічні та фізичні дослідження ( наявність дефектів, тріщин, міцність і ін.).

  Звичайно, ви не зможете самі зробити висновок щодо рівня безпеки іграшки, але купуючи іграшку зверніть увагу на наші поради, що дасть  Вам можливість розпізнати якісну іграшку.

   

  Начальник відділу безпеки

  середовища життєдіяльності

  Управілння державного нагляду

  за дотриманням санітарного

  законодавства                                                                    О.Б. Борщевська

   

   

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій