• In English
 • Засідання комісії при Герцаївській районній державній адміністрації за ініціативою управління Держпродспоживслужби.
  , опубліковано 16 Березня 2017 року о 18:18

  15.03.2017р. за участі відповідних керівників служб, сільських голів проведено засідання комісії ТЕБ та НС при Герцаївській районній державній адміністрації на якій заслухано ряд питань, а саме: інфекційна захворюваність, забезпеченість питною водою населення району, місячник санітарної очистки та благоустрою, Витягу, з протоколу №18 засідання Кабінету Міністрів України від 01 червня 2016р. 8. Рішення з окремих питань.

  До присутніх було доведено до відома про спалахи, які реєструвались на території м. Чернівці, Кіцманського та Вижницького районів. За місцем виникнення спалаху – 3 спалахи в організованих дитячих колективах (один НВК, 2 – ДНЗ), 2 спалахи  в закладах ресторанного господарства. Всього постраждало 96 осіб, з них 60 дітей. Внаслідок спалахів в навчально-виховних  закладах захворіло 54 дитини, в закладах ресторанного господарства – 42 особи, з них 6 дітей. На всіх об’єктах  нагляду виявились порушення санітарного законодавства, а саме: порушення умов зберігання харчових продуктів та технології приготування страв, недотримання дезінфекційного режиму, незадовільний санітарно-технічний стан  обладнання та приміщень харчоблоків, відсутність медичних оглядів. За висновком проведених епідеміологічних розслідувань ймовірною причиною спалахів стало вживання бактеріально – забруднених страв, що було підтверджено результатами лабораторних досліджень.

  Зважаючи на вище викладене з урахуванням наведеної інформації  з метою попередження виникнення харчових отруєнь, серед громадян району запропоновано провести моніторингові візити закладів громадського харчування в яких проводяться масові заходи (хрестини,   весілля, дні народження).

  Забезпечення питною водою населення Герцаївського району  здійснюється від комунального водогону, 105 громадських колодязів, в межах 3,5-4 тисяч приватних колодязів. Лабораторні дослідження проводились лабораторією Новоселицького міжрайонного  відділу лабораторних досліджень. За 2016 р. проведений відбір у 210 громадських криниць, виявлено 12 відхилень по бактеріологічних показникам (Цуренська сільська рада – 2, Острицька сільська рада – 2, Лунківська – 2, Петрашівська -1, Буківська -1, Хряцківська -3, Горбово -1) (4,1%), та 2 відхилення по хімічним показникам, що не відповідали вимогам ДсанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Направлялись  інформаційні листи балансоутримувачам. Із громадських криниць на вірусологічні дослідження відібрано 83 проби, позитивних-0, на гепатит «А» відібрано 53 проби, ротавіруси – 47, аденовіруси – 35, позитивних результатів не виявлено. З Герцаївського комунального водогону відібрано 22  проб води, відхилення не виявлено. По фізико-хімічних показниках нестандартних проб не було.Відібрано по  1-ній  проби води на вірусологічнедослідження на гепатит «А» та ротавіруси, позитивних результатів не виявлено.

  Відповідно до п.2 Протоколу доручень наданих головою обласної державної адміністрації за результатами  апаратної наради від 06.02.2017р. обстежено  36  об`єкти  водопостачання (вода питна) в закладах освіти, охорони здоров’я, за результатами встановлено: заведені санітарні паспорти, наявні замки, бетоновані відмостки, основною проблемою залишається відсутність огорожі та очистка криниць.

  Власникам джерел водопостачання направлено рекомендації щодо проведення очистки, знезараження та проведення повторних лабораторних досліджень. При здійснені візитів доведено до керівників інформацію щодо ризиків, які створюються у разі невідповідності питної води за мікробіологічними показниками. На кожне джерело водопостачання необхідно погодити та затвердити санітарний паспорт, який щорічно обновлюється (результати лабораторних досліджень).

  Відповідно до листа Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області від 02.03.2017р. №24-01-5/665 з метою узагальнення матеріалу щодо обстеження джерел водопостачання, які забезпечують питною водою населення рекомендую керівникам балансоутримувачів джерел забезпечити наявність паспорту, замка, огорожі, відмостки, заключних угод на проведення дезінфекції, очистки, лабораторних досліджень.

  Після проведеного обговорення комісія прийняла відповідне рішення яке буде скероване виконавцям до виконання.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій