• In English
 • Щодо порушень суб’єктами господарювання законодавства про рекламу на Буковині.
  , опубліковано 05 Квітня 2017 року о 11:11

  Спеціалістами Управління захисту споживачів проведено моніторинг дотримання суб’єктами господарювання Закону України «Про рекламу». Перевірено 120 рекламоносіїв, порушення виявлено в 21 випадку. Характерними порушеннями законодавства про рекламу являються:

  На рекламоносіях об’єктів будівництва з метою продажу житлових або нежитлових приміщень відсутня інформація  щодо номеру ліцензії (дозволу), дати  її видачі та найменування органу, який видав цю ліцензію (дозвіл).

  У рекламі лікарських засобів, медичних виробів та методів їх профілактики, діагностики, лікування та реабілітації:

  – відсутній текст попередження такого змісту: “Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я”, що має займати не менше 15 відсотків площі (тривалості) всієї реклами;

  – застосовується участь лікарів та інших професійних медичних працівників, а також осіб, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів.

  Реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж не містить відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару .

  Ціни на товари, тарифи на послуги у рекламі зазначалися виключно в іноземній валюті  замість гривні.

  Реклама зброї розміщувалась на білбордах, розташованих біля автомобільних доріг, тоді як повинна здійснюватися тільки у відповідних спеціалізованих виданнях щодо зброї, або безпосередньо у приміщеннях торговельних закладів (підприємств), які реалізують зброю, або на відповідних виставках (заходах).

  За результатами проведених обстежень рекламоносіїв, суб’єктів господарювання, які допустили порушення вимог законодавства про рекламу, зобов’язано у визначений термін їх усунути, про що письмово повідомити Управління.

  Окремі матеріалами перевірки Управління надіслало до Всеукраїнської рекламної коаліції для проведення незалежної експертизи фактів порушень законодавства.

  Крім того, спеціалістами Управління при проведенні моніторингу надавались консультації підприємцям та проводилась роз’яснювальна робота щодо вимог законодавства про рекламу.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій