• In English
 • Іграшка для дитини та її безпечність!
  , опубліковано 12 Травня 2017 року о 16:16

  Іграшка для дитини та її безпечність!

   

  Діти це наше майбутнє!

  Та не менш важливу роль для їх розвитку під час зростання відіграють різноманітні іграшки.

  Іграшка – це своєрідна книга, читаючи яку дитина дізнається про життя. Однак, розмаїття дитячих іграшок, представлених сьогодні у торговій мережі, не тільки радує маленьких споживачів, але і приємно дивує їхніх батьків, які намагаються дати своєму малюку все найкраще.

  З метою запобігання ввезення на територію нашої країни небезпечних іграшок, постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 № 515 затверджений Технічний регламент, який розроблений з урахуванням Директиви 2009/48 Європейського Парламенту та Ради від 18 червня 2009 року про безпечність іграшок.Дія цього Технічного регламенту поширюється на вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років.

  Директивою Європейського Парламенту передбачено дві процедури підтвердження відповідності дитячих іграшок:

  1) Процедура внутрішнього контролю виробництва передбачену – модулем A  Технічного регламенту модулів оцінки відповідності;

  2)    Випробування типу – модуль B.

  1111

   

   

  Схема процедури оцінки відповідності подана в директиві щодо безпеки іграшок:

   

  Перед введенням іграшок в обіг, виробник (імпортер)  зобов’язаний забезпечити їх відповідність вимогам щодо безпечності, установленим у цьому Технічному регламенті.

  Вимоги Технічного регламенту безпеки іграшок передбачають, що іграшки повинні бути безпечними для споживачів, не створювати у разі їх використання небезпеки для життя та здоров’я і ризику отримання фізичної травми.

  Відповідність іграшки до вимог Регламенту підтверджується нанесенням на кожну іграшку, та (або) її пакування, інструкцію з експлуатації або інший супроводжувальний документ національного знака відповідності.

  Нанесення національного знака відповідності, після виконання процедур підтвердження відповідності, є обов’язком виробника або уповноваженої ним особи, чи особи, яка вводить іграшку в обіг.

  Введення в обіг іграшок без нанесеного національного знака відповідності заборонено.

   132
  Документально це обов’язково повинно бути підтверджено декларацією про відповідність іграшки вимогам Технічного регламенту.
  Декларація відповідності є обов’язкова!

  Декларація складається виробником або його уповноваженим представником, або постачальником, що відповідає за введення продукції в обіг в Україні. При цьому уповноважений представник та постачальник мають бути резидентами України, офіційно уповноваженими виробником на введення продукції в обіг в Україні, та повинні нести повну відповідальність за відповідність продукції вимогам чинних в Україні технічних регламентів, що її стосуються.

  Слід зазначити, що сертифікація іграшок являється добровільною. Але наявність сертифіката відповідності на іграшку являється документальним свідченням якості та безпеки продукції вимогам діючих нормативних документів. Тому, коли на іграшку наявна не лише декларація про відповідність, а ще й сертифікат відповідності, то ця продукція викликає більшу довіру у споживача. 

  Основними вимогами безпеки дитячих іграшок є наступні нанесення:

  – відсутність запаху, навіть слабкого. Чим сильніший запахтим більше виділяється летких токсичних хімічних речовин;

  – задовільняти вимоги хімічної, біологічної, механічної, конструктивної, акустичної, електричної, оптичної, пожежо-, вибухо- та інших видів безпеки;

  – деталі іграшок (ігор), що дотикаються до губ дітей, та брязкальця мають бути виготовленими з матеріалів, що не вбирають вологу та легко дезинфікуються;

  – не містить легкозаймистих матеріалів, набивочних матеріалів, що містять тверді або гострі сторонні предмети (цвяхи, голки, металеву стружку, осколки скла тощо), а також не мати гранульованої набивки з розміром гранул 3 мм і менше;

  – брязкальця або електронні іграшки для використання у приміщенні не повинні видавати звук гучністю більше 65 Дб, для використання на вулиці- більше 75 Дб, для іграшки (гри), що видає імпульсивний шум в якості ігрового моменту (одинокий постріл)- більше 95 дБА;

  – мікроелектродвигуни в іграх повинні мати напругу – для дітей віком до 7 років – 12,0 В, а старше 7 років – 18,0 В;

  – захисно-декоративне покриття іграшок повинно бути стійкими до дії слини, поту та вологої обробки, за винятком ялинкових прикрас;

  – усі механізми, електронно-оптичні та акустичні прилади повинні правильно і надійно працювати, конструкція збірних іграшок повинна забезпечувати міцність з’єднань, легке і надійне їх функціонування;

  – іграшки, що піддаються дії води, не повинні змінювати забарвлення і деформуватися;

  – іграшки повинні мати індивідуальну споживчу упаковку: картонну, чи пакети з полімерної плівки. Порушення цієї вимоги найбільш актуальне для м’яконабивних виробів. Придбана на ринку іграшка без упаковки забруднюється, набуває не товарного вигляду;

  – продавці не мають права демонструвати на собі іграшки для контакту з ротом, якщо в них немає демонстраційного зразка. Демонстрація іграшок повинна проводитись на виділеному для цього демонстраційному зразку.

  Велике значення для іграшок має правильне маркування. Воно повинно бути нанесене державною мовою, легко читатися та не змиватися. На товарному ярлику повинні значитись:

  – товарний знак підприємства-виробника або його представника;

  – найменування та місцезнаходження виробника;

  – графічний попереджувальний символ позначення віку у вигляді кола, в якому намальований контур обличчя та вказана вікова група;

  – попереджувальні написи із коротким поясненням небезпеки.

  Обов’язково додається інструкція з експлуатації, схема користування,

  які надруковані на упаковці, на окремому листі або у вигляді брошури. В інструкції, схемі по користуванню іграшками, іграми або на споживчій упаковці повинні бути вказані правила та види обробки іграшок (ігор)- (миття, чищення, дезинфекція та їх утилізація в разі потреби).

  Іграшки можуть загрожувати безпеці дітей та дорослих. Причиною травм є не тільки самі іграшки як предмети, але і негативні наслідки невідповідного користування ними (кидання іграшки, розкладання на частини, стрибання по ній). Варто згадати, що в результаті розірвання іграшки чи відірвання від неї менших частин можуть з’явитися гострі елементи, що у свою чергу можуть стати джерелом серйозної небезпеки для маленького користувача.

  Відповідно до Технічного регламенту безпечності іграшок, перед наданням іграшки на ринку розповсюджувачі зобов’язані перевірити наявність знака відповідності на іграшці, необхідних документів, інструкцій та інформації про безпечність, які складаються згідно з вимогами законодавства про мови.

  Купуючи іграшки, слід остерігатися яскравого забарвлення, адже малеча тягне іграшку до рота і їсть фарбу, яка може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я.

  Особливо небезпечною для дітей є крихка пластмаса та пластичні суміші невідомого походження, які діти цілком можуть спробувати на смак. Але, не слід думати, що ведмедик, зайчик  чи інша іграшка з хутра буде безпечнішою. Штучне хутро — це ще й потужний алергенний подразник для дихальної системи, адже якщо іграшка неякісна, дитина вдихає найдрібніші часточки фарби.

  Згідно Технічного регламенту безпечності іграшок, на етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню. Іграшки, що введені в обіг, повинні відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого строку їх використання. На іграшці, також повинен зазначатися вік дитини, якій призначена іграшка, з коротким поясненням небезпеки, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це – конструктор), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).

  Якщо ви не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому, такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти.

  Зокрема, якщо малюкові немає ще трьох років, то «страшні» іграшки не тільки не будуть корисні, але можуть мати негативний вплив на його розвиток, тому ця вимога до дитячої іграшки вкрай важлива.

  У ранньому віці діти лише починають пізнавати світ, вчаться розділяти по-справжньому небезпечне, розрізняти добро і зло.

  Згідно 52 Технічного регламенту, знак відповідності повинен наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку (ярлик) або пакування та бути видимим, розбірливим і незмивним. У разі, коли іграшка дрібна або складається з дрібних частин, знак відповідності може наноситися на етикетку (ярлик) або супровідну листівку.

  Важливо пам’ятати, діти – це найважливіше та найдорожче, що може бути в нашому житті. Тому, обираючи іграшку для свого малюка, необхідно піклуватися про його здоров’я. Звертати увагу, щоб придбана іграшка обов’язково мала упаковку.

  Порушення цієї вимоги найбільш актуальне для м’яконабивних виробів. Придбана на ринку іграшка без упаковки, вбирає в себе шкідливі речовини, збудників тяжких хвороб.

  Тому, всі іграшки повинні мати індивідуальну упаковку та бути марковані. Тобто, містити інформацію про саму іграшку, її виробника та імпортера із зазначенням адреси, торговельної марки, моделі, номера партії тощо.

  ПОПЕРЕДЖЕННЯ

  щодо безпечного використання іграшок

   

  Іграшки, що можуть бути небезпечними для дітей віком до 36 місяців, повинні містити таке попередження: «Не призначено для дітей віком до 36 місяців» чи «Не призначено для дітей віком до 3 років», або таке зображення:

   

  123

   

   

  У попередженні зазначається конкретна небезпека.

  Зазначене попередження може не застосовуватися до іграшок, які через свої функції, розміри, інші характеристики очевидно не підходять для дітей віком до трьох років.

  • Іграшки для стимулювання активності повинні містити попередження такого змісту: «Лише для використання в домашніх умовах».
  • Функціональні іграшки повинні містити попередження: «Використовувати під безпосереднім наглядом дорослої особи».
  • Іграшки, які призначені для безпосереднього поводження з хімічними речовинами та сумішами, повинні містити на пакуванні та додатково в інструкціях таке попередження: «Не призначено для дітей віком до (*) років. Використовувати під наглядом дорослої особи».
  • Ковзани, роликові ковзани, ролери, скейтборди, самокати та іграшкові велосипедидля дітей пропонуються до продажу як іграшки, вони повинні містити таке попередження: «Слід використовувати захисне спорядження. Не використовувати в дорожньому русі».
  • Іграшки для гри на воді повинні містити таке попередження: «Використовувати лише у воді, в якій дитина відчуває дно під ногами, та під наглядом дорослої особи».
  • Іграшки, що розміщені в харчових продуктахабо поєднані з ними, повинні містити таке попередження: «Усередині іграшка. Рекомендується нагляд дорослої особи».
  • Імітатори захисних масок і шоломів повинні містити таке попередження: «Ця іграшка не забезпечує захисту».
  • Іграшки, призначені для нанизування над колискою, дитячим ліжком або дитячою коляскою за допомогою мотузок, шнурів, резинок чи ременів, повинні містити попередження, яке також наноситься на пакування: «Для запобігання можливому травмуванню внаслідок заплутування зніміть цю іграшку, коли дитина почне намагатися підвестися на руки та коліна».
  • Пакування для ароматичних речовин у настільних іграх, метою застосування яких є допомогти дитині навчитися розпізнавати запахи або аромати, та іграх для розвитку смакового сприйняття повинне містити таке попередження: «Містить ароматичні речовини, що можуть спричинити алергію».

   

  Кожен з нас – споживач. Нам гарантоване право на якісну, безпечну продукцію, товари та послуги, адже це не тільки здоров’я нації, а ще й вірний крок до інтеграції у світовий споживчий простір.

   

   

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій