• In English
 • Вимоги до ваговимірювальної техніки, яка використовується при проведені торговельно-комерційних операцій
  , опубліковано 24 Липня 2017 року о 13:13

  Як свідчать звернення споживачів, на ринках, МАФах, ярмарках, лотках суб’єкти господарювання, порушуючи права споживачів на достовірну інформацію про результати вимірювань, масово використовують вагові побутові пристрої невідомих виробників, які фальсифіковані під ваги торгового призначення, і які відповідно до вимог законодавства, заборонені для використання.

  З метою недопущення порушень у ході здійснення торговельно- комерційних операцій та враховуючи соціальну важливість питань захисту прав споживачів у сфері торгівлі, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області доводить до відома споживачів та суб’єктів господарської діяльності, які працюють на ринках, вимоги чинного законодавства до ваговимірювальної техніки.

  Ваги та гирі, які використовуються для здійснення торговельно- комерційних операцій повинні мати повірочне тавро або свідоцтво про повірку, відповідати вимогам Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VIІ, Технічного регламенту щодо неавтоматичних зважувальних приладів, ДСТУ EN 45501:2016 (EN 45501:2015, IDT) «Метрологічні аспекти неавтоматичних зважувальних приладів» і ДСТУ OIML R 111-1:2008 «Гирі класів точності E1, E2, F1, F2, M1, M1-2, M2, M2-3 І M3. Частина 1. Загальні технічні вимоги та методи випробування».

  Ваги обов’язково повинні мати маркування, що містить товарний знак виробника, заводський номер, клас точності, найбільшу та найменшу границі зважування, ціну поділки або дискретність відліку, знак відповідності.

  Кожен екземпляр ваг має відповідну ідентифіковану за заводським номером експлуатаційну документацію, де зокрема зазначається інформація стосовно гарантійних зобов’язань виробника.

  Відповідно до затверджених наказом Мінекономрозвитку міжповірочних інтервалів (наказ від 13.10.2016 № 1747), повірка ваг та гир усіх типів повинна проводитися один раз на рік.

  Слід зазначити, що під час проведення торговельно-комерційних операцій забороняється використовувати несправні, фальсифіковані або перероблені засоби вимірювальної техніки, такі, що не пройшли періодичну повірку, повірку після ремонту та не відповідають встановленим метрологічним вимогам.

  Порушення правил застосування засобів вимірювальної техніки, які використовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців.

  Шановні споживачі!

  Якщо Вам на ринках відпустили товари неповною вагою, Ви маєте право перевірити вагу товару на контрольних вагах, які адміністрація ринку зобов’язана встановити з позначкою «Контрольна вага».

  У випадках виявлення Вами фактів використання суб’єктами господарювання фальсифікованих, перероблених, несправних, з ознаками зовнішнього втручання засобів вимірювальної техніки або таких, що не пройшли періодичну повірку, прохання звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (58011, м. Чернівці, вул. Сторожинецька, 115). Держпродспоживслужба та її територіальні органи розглядають усі звернення споживачів, права яких було порушено, у встановлений чинним законодавством термін.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій