• In English
 • До відома громадян: повноваження обласних державних адміністрацій у сфері державного регулювання цін (тарифів)
  , опубліковано 09 Серпня 2017 року о 09:09

  Останнім часом відбулося чимало змін у сфері державного регулювання цін (тарифів), про що неодноразово повідомлялося у засобах масової інформації. Зокрема, відпущено у вільне плавання ціни на продукти харчування, у т.ч. дитяче харчування, відмінено державне регулювання послуг, що надаються ринками з продажу продовольчих і непродовольчих товарів, послуг, що надаються БТІ, плати за проживання у гуртожитках (крім студентських гуртожитків) одиноких громадян, осіб без громадянства та іноземців. Однак, громадяни нашого краю досить часто звертаються із запитаннями: що ж регулюється? Тому, в даній статті окреслимо основні сфери державного регулювання цін (тарифів), що відносяться до повноважень обласної державної адміністрації.

  Отже, основні засади цінової політики і регулювання відносин, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) у сфері ціноутворення регулюються Законом України «Про ціни і ціноутворення» (далі – Закон).

  В Україні відповідно до законів України «Про Кабінет Міністрів України» та «Про ціни і ціноутворення», Кабінет Міністрів України:

  –    забезпечує проведення державної цінової політики;

  –   здійснює державне регулювання цін, визначає повноваження органів виконавчої влади щодо формування, встановлення та застосування цін, якщо інше не визначено законом або міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України;

  – визначає перелік товарів, державні регульовані ціни на які затверджуються відповідними органами виконавчої влади, якщо інше не визначено законом.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 №1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів) Уряд визначив повноваження обласних державних адміністрацій у сфері регулювання цін (тарифів).

  Чернівецькою обласною державною адміністрацією використано всі повноваження щодо державного регулювання цін (тарифів), передбачені вищезазначеною Постановою.

  Так, розпорядженням облдержадміністрації від 03.06.2008 №287-р «Про використання повноважень обласною державною адміністрацією у галузі ціноутворення» встановлено:

  – торговельні (постачальницько-збутові) надбавки на вугілля та вугільні брикети, торф паливний кусковий і торф’яні брикети, що відпускаються населенню для побутових потреб усіма суб’єктами підприємницької діяльності області, незалежно від форми власності, у розмірі 25 відсотків до оптової ціни виробника без урахування податку на додану вартість та транспортних витрат по їх доставці;

  – норматив рентабельності на скраплений газ, що відпускається населенню для побутових потреб усіма суб’єктами підприємницької діяльності області, в розмірі 15 відсотків до економічно обґрунтованих власних витрат підприємства (філії з реалізації скрапленого газу) без урахування витрат на його закупівлю;

  – норматив рентабельності на дрова, що відпускаються населенню для побутових потреб усіма суб’єктами підприємницької діяльності незалежно від форми власності в розмірі 10 відсотків до економічно обґрунтованої повної собівартості, розрахованої на підставі скоригованої ціновим коефіцієнтом планово-розрахункової собівартості еталона;

  – граничний розмір націнки на продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у розмірі до 35% до ціни закупки (придбання) на сировин6у та продовольчі товари (включаючи покупні), використані для виготовлення продукції власного виробництва;

  – граничні торговельні надбавки у розмірі до 10 відсотків до ціни придбання закупних товарів, у тому числі, які підлягають видозміненню (порціювання, нарізанню, додатковому оформленню), що реалізуються підприємствами громадського харчування в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, а також до відпускної ціни виробника при реалізації здобно-булочних, кондитерських, кулінарних виробів і напівфабрикатів, виготовлених іншими підприємствами громадського харчування.

  Також, в області, на даний час, діючим залишається розпорядження від 25.07.2007 №323-р «Про запровадження державного регулювання цін і тарифів на продукцію і послуги суб’єктів господарювання, що займають монопольне (домінуюче) становище на регіональних ринках Чернівецької області». Зазначеним розпорядженням встановлено граничні нормативи рентабельності на окремі види послуг, що надаються суб’єктами господарювання, які займають монопольне (домінуюче) становище на регіональних ринках Чернівецької області. Зокрема, це: послуги по зберіганню, переробці та первинній обробці зерна, автостанційні послуги, монтаж, технічне обслуговування та ремонт приладів обліку газу, послуги із спостереження за протипожежним станом об’єктів, роботи і послуги з питань охорони праці та послуги з охорони об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні.

  Варто відзначити, що існують й інші сфери державного регулювання цін (тарифів), які визначаються законами України або відносяться до повноважень центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, про які розповімо у наступних статтях. Слідкуйте за новинами на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області: www.consumer-cv.gov.ua.

  З питань, що виникли внаслідок перегляду даної статті ви можете звертатись до сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області: м. Чернівці,      вул. Сторожинецька, 115 або за тел. (0372) 55-83-77  для отримання консультацій та роз’яснень з питань ціноутворення і контролю за регульованими цінами.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій