• In English
 • В Україні очікуються 3 віруси грипу: як уберегти себе?
  , опубліковано 24 Жовтня 2017 року о 11:11

  Всесвітня організація охорони здоров’я спрогнозувала, які штами грипу циркулюватимуть на північній півкулі у наступному сезоні і рекомендувала включати їх до складу вакцин.

  ВООЗ рекомендує тривалентні вакцини для використання у сезоні грипу 2017-2018 років, які повинні містити компоненти, що захищатимуть від штамів:

  1. А/Michigan/45/2015(гілка 6В.1), подібний A(H1N1)pdm09;
  2. А/Hong Kong/4801/2014(H3N2);
  3. B/Brisbane/60/2008.

  За інформацією Міністерства  охорони  здоров’я  України, оновлення штамів до епідемічного сезону 2017–2018 рр. в Україні пройшли 4 вакцини: Інфлувак (Influvac), Інфлуенза  ваксі  (Influenza Vaccine),  Джісі  флю (GC FLU)  та   Ваксігрип (Vaxigrip).

  У зв’язку з початком епідемічного сезону грипу та гострих респіратор-них інфекцій (ГРІ) 2017-2018 років  Головне  управління Держпродспожив-служби в  Чернівецькій  області  звертає увагу на здійснення заходів щодо профілактики цих захворювань.

  Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

  Найбільш уразливими до захворювання грипом категоріями населення є малолітні діти, вагітні, особи похилого віку, пацієнти з ВІЛ-інфекцією, хронічними серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, хронічними обструктивним захворюванням легень. Тобто в першу чергу рекомендується робити щеплення проти грипу особам зі слабким імунітетом.

  Щепленням також доцільно охоплювати безпосередньо медичний персонал, педагогів, водіїв громадського транспорту, а також працівників громадських місць харчування.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій