• In English
 • Електромагнітне випромінювання в сучасному світі
  , опубліковано 14 Листопада 2017 року о 13:13

  Останнім часом набуває значного розвитку використання мобільних телефонів для доступу в мережу інтернет, що супроводжується появою великої кількості базових станцій, які і утворюють мережу стільникового радіотелефонного зв’язку. У зв’язку з цим будуються нові базові станції, проводяться бездротові лінії і т.д., тому у населення і виникає запитання, чи впливає на здоров’я електромагнітне випромінювання.

  До джерел електромагнітного випромінювання в населених пунктах належать радіо-, телевізійні і радіолокаційні станції різного призначення, що працюють в смузі радіочастот, а також мережа ліній електропередачі, яка складається з повітряних високовольтних ліній електропередачі та електричних підстанцій. До складу підстанцій можуть входити: розподільні пристрої, перетворювачі електроенергії, трансформатори, випрямлячі та інші пристрої і споруди.

  Електричне поле, в залежності від його рівня, може здійснювати шкідливий вплив на людину.

  Ступінь впливу електромагнітних випромінювань на організм людини взагалі залежить від діапазону частот, тривалості опромінення, характеру опромінення, режиму опромінення, розмірів поверхні тіла, яке опромінюється, та індивідуальних особливостей організму.
  Тривалий та інтенсивний вплив ЕМП призводить, в першу чергу, до функціональних змін в серцево-судинній і центральній нервовій системах.                                      У більшості випадків такі зміни  мають зворотній характер, але в результаті тривалої дії вони накопичуються, підсилюються з плином часу, але, як правило, зменшуються та зникають при ліквідації чинника впливу.

  23 травня 2017 року вступив в дію наказ МОЗ України №266 від 13.03.2017 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за №625/30493) „Про затвердження Змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань” ДСаНіП 239-96 зі змінами.

  Враховуючи нові зміни, суттєво зріс граничнодопустимий рівень електромагнітного випромінювання  з 2,5 до 10 мкВт/см2.

  Базова станція працює за принципом – куди направлена антенна, туди і йде випромінювання. Тобто якщо буде встановлено на житловому будинку, то на нього взагалі не буде ніякого впливу. Візуально ми не можемо побачити, як іде випромінювання від базової станції. Випромінювання залежить від кількості передавачів, від самої антени, тому що у кожної з них свій тип діаграм.

  З метою захисту населення від впливу ЕМП, яке створюють РТО, встановлюються санітарно-захисні зони і зони обмеження забудови.

  Санітарно-захисною зоною вважається територія, де на висоті до 2 м від поверхні землі перевищуються гранично допустимі рівні ЕМП.

  Якщо рівень електромагнітного випромінювання не перевищує гранично допустимих рівнів то розміщення та експлуатація радіотехнічних об’єктів ( РТО) допускається на дахах та у приміщеннях житлових, громадських та інших будівель.

  Крім того, для підтвердження відповідності радіотехнічних об’єктівмедичним вимогам безпеки необхідно проводити розрахунки рівнів електромагнітного поля за допомогою інструментальних замірів.

  Відповідно до зазначених змін відповідальність за дотриманням цих Правил покладається на міністерства, відомства, установи, організації, підприємства, кооперативи та інші юридичні особи і фізичних осіб, які експлуатують, реконструюють або проектують на території України РТО, чи окремі передавальні пристрої, що випромінюють електромагнітну енергію.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій