• In English
 • В с.Мамалига Новоселицького району, встановлено захворювання на африканську чуму свиней.
  , опубліковано 04 Січня 2018 року о 13:13

  При дослідженні в Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м.Київ), двох проб біологічного матеріалу, відібраних від свиней в свиногосподарстві фізичної особи села Мамалига  Новоселицького району, Чернівецької області виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (звіт про результат досліджень паталогічного матеріалу №000013 п.м.\18 від 03.01.2018 р.). На даний час проводять заходи, щодо ліквідації захворювання в осередку виникнення  та недопущення розповсюдження захворювання, також проводиться епізоотичне розслідування, щодо встановлення причини виникнення захворювання.

  При аналізі виникнення африканської чуми свиней, в господарствах різних форм власності встановлено, що хвороба  заноситься із продуктами харчування тваринного походження. Більшість господарів, у яких захворіли свині на африканську чуму свиней підтвердили, що для годівлі тварин використовували кухонні відходи, серед яких могли бути шматочки ковбаси, шинки, сала. А як відомо, у копчених м’ясопродуктах вірус може зберігатися до трьох і навіть до шести місяців.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області вкотре наголошує, що в умовах напруженої епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні, здоров’я та благополуччя тварин повністю залежить від громадської свідомості та дій осіб, які утримують цих тварин.

  У зв’язку з цим безумовно, необхідно дотримуватись наступних правил:

  – не годувати свиней харчовими відходами, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;

  – утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

  – не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

  – обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

  – не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

  – забезпечувати закритий режим роботи господарства;

  – не забивати хворих свиней та не переробляти їх туші.

  Дотримання вищевказаних елементарних заходів убереже ваших тварин від захворювання на африканську чуму свиней, а вас – від непередбачуваних матеріальних втрат.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій