• In English
 • Паразити наступають. У наш час тотального забруднення життєво важливо дотримуватися правил особистої гігієни.
  , опубліковано 27 Січня 2018 року о 14:14

  Паразити наступають. У наш час тотального забруднення життєво важливо дотримуватися правил особистої гігієни. Адже небезпека підстерігає ледь не на кожному кроці. Навіть від домашнього улюбленця — собаки — можна «підчепити» серйозне паразитарне захворювання — ехінококоз.

  Ехінококоз — це небезпечне паразитарне захворювання, яке має токсичний вплив на організм, характеризується хронічним перебігом і розвитком специфічних кіст у печінці, легенях, головному мозку й інших внутрішніх органах.

  Як можна заразитись ехінококозом?

  Збудником захворювання є ехінококи — дрібні стрічкові цистоди. Дорослий паразит живе в кишечнику собаки, а той, у свою чергу, заражається, коли їсть внутрішні органи великої рогатої худоби та свиней із ехінококозними пухирями. Доглядаючи за хатньою твариною, граючись із нею, людина, забруднивши руки, може занести яйця паразита до рота. Найчастіше це стається, коли люди дозволяють собакам облизувати лице, руки, посуд. Також ехінококи можна отримати, доглядаючи за вівцями та свинями, а ще вживаючи сирі овочі й ягоди (редьку, цибулю, полуницю тощо), забруднені землею. Зараження людини відбувається при проковтуванні яєць гельмінтів, переважно внаслідок контакту з собаками. У кишечнику з яєць виходять личинки, які проникають у кровоносні судини та розносяться током крові в різні органи, перетворюючись там в ехінококові міхури. Печінка є першим бар’єром, де затримується більша частина цих міхурів і починається їх розвиток. Деяка частина доходить до легень та інших органів.

  Який перебіг хвороби?

  Через ехінококову рідину відбувається інтоксикація. Її всмоктування викликає в організмі алергічну реакцію, що проявляється кропивницею, свербінням шкіри. Потрапляння у кров значної кількості вмісту ехінококового пухиря при механічній травмі, оперативному втручанні чи прориві кісти може призвести до анафілактичного шоку.

  За якими симптомами можна запідозрити ехінококоз?

  Ехінокок у людини частіше локалізується в печінці — це 45-85% випадків і легенях — 10%. При ехінококозі печінки хворий скаржиться на тиснення та біль у правому підребер’ї або надчеревній ділянці. Ехінокок печінки росте повільно, тому клінічні прояви захворювання в більшості випадків виникають пізно, коли ехінококові пухирі досягають значних розмірів. Величина кіст варіює від одного-п’яти сантиметрів до велетенських порожнин, які вміщують кілька літрів рідини. Перебіг хвороби тривалий — упродовж років. Часто безсимптомний і виявляється при УЗД чи рентгенологічному обстеженні. При ехінококозі легень клінічні ознаки хвороби можуть довго не проявлятись, і діагноз іноді ставиться випадково при рентгенологічному дослідженні грудної клітки. Першими симптомами захворювання є відчуття здавлювання в грудях, сухий і тривалий кашель, кровохаркання, задишка. Лікування ехінококозу оперативне з обов’язковим прийомом протипаразитарних препаратів.

  Яка профілактика ехінококозу?

  Звісно, особиста гігієна. Для попередження зараження ехінококом людям необхідно виконувати кілька вимог. Зокрема, ретельно мити руки після ігор із собакою чи догляду за нею. Тим, хто працює на фермах, — дотримуватися правил особистої гігієни при обробці шкур забитих тварин. Сирі овочі та ягоди, куплені на ринку, зібрані в лісі чи на власному городі, слід обов’язково мити, а перед споживанням ошпарювати окропом.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій