• In English
 • Впливовий АССпект: Куди скаржитися на шумних сусідів?
  , опубліковано 02 Лютого 2018 року о 17:17

  Як часто ви сердитеся на сусідів, які голосно слухають музику, чи о 9-й ранку в суботу починають свердлити?.. А, можливо, ви втомилися від шуму автотранспорту, який щосекунди проноситься під вікнами вашого будинку?.. Куди звертатися в таких випадках і який шум вважається справді перевищенням норми, «Впливовому АССпекту» розповіла Наталія Клімчук, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

  – Шум насправді буває різним: когось дратує голосна музика в сусідів, когось – шум від роботи електроприладів. В залежності від того, з чим пов`язаний шум, визначається, що із ним робити, – розповідає Наталія Ярославівна. – Рівень шуму вимірюється спеціальним приладом – шумометром, який є в Чернівецькому обласному лабораторному центрі МОЗ України.

  – Який шум не є підставою для звернення до поліції чи Держпродспоживслужби?

  –  Наприклад, плач сусідської дитини не є підставою викликати поліцію чи інші служби. Так само можна використовувати побутову техніку чи користуватися сантехнікою – усе це також не створює перевищення шуму. Більше того: у денний час дозволено проводити і ремонтні роботи. Однак перед їх початком варто попередити сусідів. З людьми треба нормально спілкуватися і домовлятися. Тим більше, із сусідами. Сьогодні хтось один робить ремонт, завтра – доведеться робити вам.

  Довідка:

  – Питання шуму регулюють стаття 24 Закону України “Про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення”, “Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів” (173-96), Державні будівельні норми (360-92**). – Передбачено, що у житлових приміщеннях для нічного часу рівень шуму не повинен перевищувати 30 децибелів, для денного – 40 децибелів. – Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 5-ти до 15-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від 15-ти до 30-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

  – Чи зверталися до вас мешканці Чернівців через шум від сусідів?

  – Ні, таких звернень не було. Чернівчани – дуже толерантні, тому намагаються подібні питання вирішувати гарно, по-сусідськи. Але до нас зверталися зі скаргами на заклади громадського харчування, що розташовані у житлових будинках, і після 22:00 голосно вмикають музику. Тоді при департаменті економіки Чернівецької міської ради збирається спеціальна комісія, до складу якої входять і спеціалісти Держпродспоживслужби. Обов`язково лабораторний центр вимірює рівень шуму у квартирах, які знаходяться поруч із кафе чи рестораном. Якщо справді зафіксовано перевищення, ми рекомендуємо обмежити роботу таких закладів до 22:00. Якщо комісія підтримує нашу рекомендацію, відповідне рішення затверджує виконком міської ради.

  – На які ще види шуму скаржаться мешканці міста?

  – Траплялися звернення щодо шуму від транспортних засобів. Але такі питання наша служба самостійно не вирішує. Колись був випадок, коли жителі однієї з центральних вулиць поскаржилися, що в квартирах постійно гул і вібрації від транспорту, який проноситься  під вікнами. Лабораторно було підтверджено перевищення. Ми звернулися до міської ради, аби вони прийняли відповідне рішення щодо зниження рівня шуму. Тоді на вулиці було запроваджено односторонній рух транспорту, щоби трохи знизити навантаження, і встановили лежачих поліцейських.

  – Наталю Ярославівно, а в яких випадках шум є приводом звернення до поліції?

  – Законом передбачено режим тиші від 22:00 до 8:00. У цей час заборонено вмикати гучно музику, кричати, робити ремонт тощо. Звісно, якщо виникають такі ситуації, спочатку варто самостійно спробувати домовитися з сусідами. Якщо ж вони не реагують на прохання, можна викликати поліцію.

   

  Інформація взята з http://acc.cv.ua/chernivtsi/31141-vplivovij-asspekt-kudi-skarzhitisya-na-shumnikh-susidiv

   

   

   

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій