• In English
 • ПРАВИЛЬНО ЗАСТОСОВУЄМО ПЕСТИЦИДИ
  , опубліковано 08 Травня 2018 року о 01:01

  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області здійснюється безпосередній виїзд в населені пункти Буковини для розгляду скарг від пасічників, фізичних осіб та фермерів щодо обробки сільськогосподарських культур пестицидами.

  У більшості випадків у своїх зверненнях скаржники  нарікають на:

  – непроінформованість населення перед застосуванням гербіцидів,  фунгіцидів та інсектицидів;

  – недотримання відстані до житлових забудов;

  – використання пестицидів у вітряну та спекотну погоду;

  – знищення фруктових дерев, садових ягід;

  – загибелі бджіл.

  Під час проведення виїздів щодо розгляду скарг жителям Буковини  та фермерам проводиться роз’яснювальна робота щодо регламенту дій при проведенні робіт, які пов’язані з застосуванням пестицидів при вирощуванні сільськогосподарських культур, а саме – ознайомлюємо з особливостями використання пестицидів на присадибних ділянках та великих площах.

  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій впродовж січня – березня 2018 року було проведено ряд навчань-семінарів з керівниками, агрономами фермерських господарств, садоводами та пасічниками,  де розглядались питання щодо використання пестицидів та правил їх застосування. Внаслідок цих заходів та злагодженій співпраці з громадською організацією “Буковинський бджоляр” в період цвітіння плодових дерев та ріпаку вдалося досягти зменшення втрат бджолосімей, про що свідчить зменшення скарг в порівнянні з минулими роками.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області закликає всіх причетних до використання пестицидів дотримуватись вимог законодавства та тісно співпрацювати з органами місцевого самоврядування.

  IMG_6811

  Call Now Button
  Будь в курсі подій