• In English
 • Про стан готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах (пляжах) в Чернівецькій області
  , опубліковано 03 Червня 2018 року о 20:20

  Відповідно до розпорядження  Чернівецької обласної державної адміністрації від 15.05.2018№431-р «Про попередження виникнення нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Чернівецької області у весняно-літній період 2018 року» відокремленими структурними підрозділами Головного управління  Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (далі – Головне управління) та за письмовими зверненням власників пляжів здійснюється санітарно-епідеміологічне обстеження місць масового відпочинку населення на водних об’єктах (пляжах).

  Станом на 01.06.2018 проведено обстеження 6-ти  пляжів в Чернівецькій області, а саме: Чернівецького міського пляжу (вул. Донбасівська,5 м.Чернівці),  комплексів «Хвиля» (с.Магала  Новоселицького району), «Каньйон» (с.Грушівка  Кельменецького району), «Рутка» (с.В.Кучурів, Сторожинецького району), «Аква плюс» (с.Кам’яна, Сторожинецького району), «Берег любові» (с.Бобівці Сторожинецького району).  За результатами обстежень встановлено, що території пляжів утримуються відповідно до санітарних вимог.

  Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» було відібрано проби води та ґрунту на вищевказаних пляжах для проведення лабораторних досліджень на відповідність вимогам санітарних правил та норм за мікробіологічними, санітарно-хімічними, паразитологічними показниками. За результатами лабораторних досліджень вода водоймищ та ґрунт  відповідають вимогам санітарних норм.

  Відпочиваючим слід пам’ятати, що водойми зі стоячою та малопротічною  водою можуть бути дуже забрудненими. Купання в таких місцях є категорично забороненим. Вологість, забрудненість та висока температура сприяють розвитку несприятливої бактеріологічної флори: лептоспіри, кишкової палички, дизентерії тощо. Також, часто саме водний механізм передачі має важкі ентеровірусні (типу гепатиту А) та паразитарні збудники інфекції, що довгий час можуть мати прихований характер перебігу. Профілактики таких інфекцій, на жаль, не існує. Постійна гігієна рук  та чиста вода – це те, що не застрахує, але може зробити ваш відпочинок набагато спокійнішим.

  Небезпечним під час відпочинку на пляжі, також є вплив сонця, особливо обережними при перебуванні на сонці мають бути люди з хронічними захворюваннями.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій