• In English
 • Профілактика отруєння грибами!
  , опубліковано 31 Липня 2018 року о 19:19

  З початку року  на території Чернівецької області було зареєстровано 7 випадків отруєнь грибами в побуті,  внаслідок яких постраждало 7 осіб, з них 1 дитина. Випадки зареєстровані в Глибоцькому, Путильському, Кельменецькому та Сторожинецькому  районах. Отруєння були обумовлені вживанням таких грибів, як сироїжки та маремухи.

  Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

  Збираючи гриби, пам’ятайте про наступне:

  ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте; остерігайтеся пластинчатих грибів;

  не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас;

  під час посухи грибів краще не братии взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини;

  уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;

  не вживайте сирих грибів;

  відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше трьох) протягом 30 хвилин;

  Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

  Гриби – не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю.

  Ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.

  Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі): негайно викликайте швидку допомогу!

  Навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій