• In English
 • Рекомендації громадянам щодо усунення наслідків пожежі.
  , опубліковано 12 Грудня 2018 року о 16:16

  В зв’язку із надзвичайними подіями, що сталися в ніч на  12 грудня 2018 року в  м.Чернівці стосовно виникнення пожежі по вул. І.Франка – Головній спеціалістами Чернівецького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області спільно з  фахівцями Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» було проведено заміри оксиду вуглецю в повітрі житлових та громадських приміщень за адресами: вул. Головна, 32-36, вул.І.Франка, 3, Центральна площа, 1. За результатами проведених лабораторних досліджень виявлені перевищення гранично допустимих рівнів  оксиду вуглецю у 3 квартирах.

  В порядку інформування повідомляємо, що в організм людини оксид вуглецю надходить інгаляційним шляхом. Проникаючи в кров, утворює стійке з’єднання з двовалентним залізом гемоглобіну і тканинними ферментами, що викликає гіпоксію (нестача кисню).

  Головне управління Держпродспоживслужби в  Чернівецькій  області надає рекомендації населенню щодо впливу речовин, які виділились під час згоряння на організм людини та методи усунення задимленості в приміщеннях після  пожежі.

  Для зменшення негативного впливу отруйного диму на організм необхідно:

  – зупинити надходження отрути в організм, наприклад залишити задимлене  приміщення;

  – зменшити надходження  отрути та дію на організм використовуючи вологу ватно-марлеву пов’язку та  застосовувати рясне тепле пиття;

  – прийняти сорбенти, наприклад, активоване вугілля, ентеросгель, тощо;

  -ні в якому разі не вживати та не використовувати питну воду та харчові продукти, які    можуть бути також забрудненими продуктами згоряння.
  Якщо загоряння в Вашому домі було незначне, від його наслідків можна позбутися за допомогою наступного комплексу заходів:

  – забезпечуємо провітрювання, для цього відкрийте навстіж вікна і двері;

  – проводимо ретельне вологе прибирання. При цьому необхідно це робити з додаванням спеціальним чистячих і ароматизованих засобів та вимити не тільки покриття для підлоги, але і будь-які поверхні в будинку. Ефективну допомогу в цій справі вам надасть паровий очищувач, якщо такий є в будинку. Його застосування дозволить видалити запах, який робить перебування в приміщенні просто нестерпним. Альтернативою йому є пилосос, за допомогою якого можна очистити  м’які поверхні меблів. Для більшого ефекту рекомендується добре очистити килими, фіранки, подушки, а також м’які іграшки.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій