• In English
 • Головним управлінням Держпродспоживслужби для студентів навчальних закладів проведено заходи присвячені Всесвітньому дню захисту прав споживачів
  , опубліковано 15 Березня 2019 року о 15:15

  15 березня відзначається свято — Всесвітній день захисту прав споживачів, яке  закріплене в міжнародному календарі святкових дат. Для святкування цього дня була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді 1961 р. у Конгресі. Під час виступу  наголошувалось на основних правах кожного споживача: право на безпеку, на інформацію, на вибір, на захист  і право бути почутим. Пізніше до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове оточуюче середовище.

  Україна першою серед країн СНД ще 1991 року прийняла Закон «Про захист прав споживачів», який отримав високу оцінку з боку європейської спільноти.

  На сьогоднішній день в Україні захист прав споживачів здійснюється Держпродспоживслужбою. Створення умов для забезпечення громадян якісними товарами та послугами є одним із основних напрямів роботи. В рамках святкування присвяченому Всесвітньому дню захисту прав споживачів спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області було проведено  семінари – навчання для студентів Чернівецького комерційного технікуму та вищого навчального закладу «Буковинський університет». В ході проведення даних заходів студентам роз’яснено вимоги Закону України «Про захист прав споживачів», порядок та механізми захисту прав споживачів у разі порушення їхніх прав. При обговоренні типових порушень прав споживачів спільно зі студентами проведено тренінги (для застосування законодавства на практиці), розроблено алгоритм дій для подальшого ефективного розгляду звернень громадян з метою задоволення їх прав.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій