• In English
 • Санітарно-освітня робота Головного управління у сфері застосування пестицидів
  , опубліковано 16 Квітня 2019 року о 17:17

  Головним управлінням  Держпродспоживслужби в Чернівецькій області на упередження звернень громадян та з метою  проведення санітарно-освітньої роботи серед населення щодо вимог санітарного законодавства при зберіганні, застосуванні та транспортуванні пестицидів і агрохімікатів та порядку повідомлень про обробку пестицидами садів, земельних ділянок,  проводиться відповідна  робота.

  Зокрема, в  поточному році за ініціативи Головного управління на базах районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад (переважно в районах, де інтенсивно розвивається садівництво)   були проведені наради – семінари з даного питання. У роботі семінарів-нарад взяли участь спеціалісти Головного управління, органи місцевого самоврядування, пасічники, члени асоціації розвитку інтенсивного садівництва, аграрії.

  На нарадах було опрацьовано нормативно-правові акти, якими необхідно  керуватись при провадженні діяльності, пов’язаної із зберіганням, застосуванням та транспортуванням пестицидів і агрохімікатів.  Зокрема, зосереджено увагу на основних порушеннях вимог санітарного законодавства при застосуванні пестицидів та агрохімікатів, які можуть призвести до отруєння та висвітлено тему безпеки використання пестицидів у рослинництві, а також  методи, строки обробок пестицидами і агрохімікатами культур в межах та за межами населених пунктів, вимоги до сповіщення населення, тощо.

  В ході семінарів учасники мали можливість обмінятися думками, отримати корисні поради від доповідачів з проблемних питань застосування пестицидів. Головне управління  й надалі планує згуртовуватись навколо спільних   проблем та питань щодо обробки полів та садів аграріями області та приватним сектором, задля  дотримання норм та правил чинного санітарного законодавства.

  Також, Головним управлінням було напрацьовано ряд документів з даного питання, насамперед Пам’ятка (вибірка нормативно-правових актів), анкета-опитування населення щодо визначення поінформованості громадян стосовно негативного впливу пестицидів та правил поводження з ними та форми повідомлень суб’єктом підприємницької діяльності органів місцевого самоврядування про застосування пестицидів і агрохімікатів та, в свою чергу, органами місцевого самоврядування пасічників, населення, тощо.  Взірці документів було  направлено органам місцевого самоврядування для доведення до відома мешканців та суб’єктів господарювання на своїх адміністративних територіях.

  Головне управління відкрите для діалогу та співпраці з усіма зацікавленими сторонами задля якнайшвидшого врегулювання проблемних питань у сфері зберігання, застосування та транспортування пестицидів і агрохімікатів на Буковині.

  2ee8042813cc0b3f13867484ce271e1d

  52983136_362453814349740_83794382448230400_n

  IMG-d8381650f2df9a8f0ac67f179b0e52dd-V-768x1024

  IMG-f1a810c8a31b3af6d27dfd424d9d56ef-V-768x576

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій