• In English
 • Вплив пестицидів на здоров’я населення.
  , опубліковано 16 Травня 2019 року о 10:10

  Пестициди дуже небезпечені. Це спеціально створені речовини, призначені для того, щоб когось або щось знищувати. В залежності від призначення пестициди поділяються на: інсектициди (комахи), акарициди,  лімбациди (круглих хробаків, що паразитують у рослинах), зооциди (гризунів), фунгіциди (грибків, що паразитують головним чином на насіннях сільськогосподарських культур), гербіциди (бур’янів).

  Ні для кого не секрет, що кількість садівничих та сільськогосподарських угідь на Буковині насправді велика  та площа їх щорічно тільки зростає. Проте щоб виростити таку кількість  плодових необхідний відповідний засіб захисту рослин, одним з яких являються пестициди.

  Чомусь самі сільгоспвиробники часто забувають про те, що пестициди це отруйні речовини, які направлені на знищення шкідливих організмів і вони здатні впливати на здоров’я людини. І ще одним нюансом є те, що пестициди можуть потрапити в організм не тільки при безпосередньому контакті з ними, а й опосередковано. При неправильному використанні та застосуванні спостерігається надходження пестицидів у повітря (атмосферне, робочої зони, житлових приміщень), водойми (відкриті та підземні), ґрунт, а також наявність залишкових кількостей в продуктах харчування, що призводить до попадання їх в організм людини. Відповідно отруєння можуть бути гострі –  виникають через короткий проміжок часу після дії токсичної речовини на організм одразу та хронічні, що розвиваються повільно і характерною їх рисою є поступове наростання патологічних змін, викликаних дією отрути. Гострі й хронічні отруєння відрізняються не лише термінами виникнення патологічних змін, але і формою прояву та ураженням різних органів та систем організму.

  Основні  симптоми характерні при гострому отруєнні пестицидами:

  при потраплянні на шкіру – почервоніння, свербіж, поява виразок різного розміру;

  у випадку коли речовини потрапляють в організм при диханні – задишка, кашель, у важких випадках — набряк легень;

  загальна симптоматика: головні болі, включаючи запаморочення, можливі втрати свідомості, сплутаність і незв’язність думок, в особливо важких випадках — порушення функцій мовного апарату, несвідомий стан, кома, оніміння кінцівок, ціаноз ( посиніння кінцевої і окремих ділянок тіла).

  Перша допомога при попаданні на шкіру – потрібно позбутися від забрудненого одягу та промити уражену ділянку за допомогою розчину соди (приблизно 5% соди) або нашатирним спиртом (розчин концентрації 5-10%). Вже після цього шкіру можна обмити теплою водою з милом. При потраплянні в середину необхідно промити шлунок, випити активоване вугілля, сольовий розчин та проносний засіб.  Після першої допомогу обов’язково необхідно звернутися до лікаря, оскільки тільки він зможе оцінити тяжкість і особливості стану, пошкодження та призначити лікування.

  Наразі питання  щодо використання, зберігання, застосування та транспортування пестицидів і агрохімікатів, за ініціативи Головного управління постійно виноситься на обговорення на семінарах-нарадах. Також з метою недопущення отруєння людей пестицидами при обробці сільськогосподарських угідь  службою було розроблено та направлено головам районних державних адміністрацій,  об’єднаних територіальних громад, сільських рад та керівникам сільськогосподарських підприємств, ряд документів щодо вимог при їх застосуванні.

  Привертаємо Вашу увагу та закликаємо всіх небайдужих фермерів – піклуйтеся не тільки про своє здоров’я та власний бізнес, але й про майбутнє наших дітей та здоров’я людей в цілому, які проживають на території Буковини!!!

  Також хочемо наголосити, що Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області готове та відкрите для надання  суб’єктам підприємницької діяльності чи пересічним громадянам роз’яснень у відповідності до чинного законодавства України, щодо зберігання, застосування, транспортування, торгівлі засобами захисту рослин.

  Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких!!!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій