• In English
 • Захист розсади від шкідливих організмів
  , опубліковано 17 Травня 2019 року о 09:09

  Не кожен з нас має можливість виростити розсаду вдома. На це потрібний зайві кошти, час, терпіння та  вдосталь місця на підвіконнику. Переважна більшість вирушає на ринок.

  На що потрібно звернути увагу при виборі рослин? Перш за все слід повністю оглянути рослини. Не варто обирати гігантів, які мають потужну наземну масу, але слабке коріння. Такі рослини перекормлені добривами і при посадці в грунт будуть довго адаптуватись, особливо якщо розсада росла в перегної, а висадили її в глинистий грунт та ще і в жарку та суху погоду. Краще надати перевагу рослинам з добре розвинутою та не пошкодженою кореневою системою, що дасть змогу рослинам швидко вкоренитися. Ні в якому разі не купувати рослини з розривами і тріщинами на стеблах, які мають скручене, деформоване, мозаїчно забарвлене листя або водянисті, бурі, оливкові і чорні плями, покриті білим нальотом, тощо.

  roz2

  Не варто довіряти запевненням продавця, що це механічні пошкодження або сонячні опіки (вони білі без нальоту!!!) і все мине, як тільки ви висадите рослини. Оскільки багато хвороб рослин розвивається ще у теплиці (бура плямистість, несправжня борошниста роса, борошниста роса, стеблові та кореневі гнилі, вірусні та бактеріальні хвороби) існує ймовірність занести на свою ділянку патогена. В кращому разі висаджені рослини будуть хворіти, в гіршому – пройде зараження решти здорової розсади, що може призвести не лише до зменшення врожайності, але і до повної його  втрати. Купувати слід розсаду районованих, перевірених часом сортів та у надійних продавців, які дбають про свою репутацію. Вони радо дадуть вам практичні поради та навіть свій номер телефону, щоб на слідуючий рік не втратити покупця.

  Висаджувати розсаду краще у похмуру та вологу погоду, коли мине загроза весняних заморозків (у нашій зоні це приблизно після 15-25 травня), за жаркої та сухої погоди – в вечірні часи.

  Якщо на вашій присадибній ділянці багато ґрунтових шкідників (личинки хрущів, дротяників та несправжніх дротяників, капустянки звичайної (медведки), інших) варто подбати про захист рослин.roz3

  На присадибних ділянках слід застосовувати лише ті пестициди, які дозволені для роздрібного продажу населенню згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Проти личинок хрущів та інших ґрунтових шкідників при посадці капусти можна обприскати посадкові лунки інсектицидами Антихрущ, КС, (10 мл на 1 сотку) або Вофатокс, КС, (5-10 мл на 1 сотку); розсаду томатів слід замочити в 1% розчині Антихрущ, КС або Вофатокс, КС.  Замочування коренів розсади томатів, перцю, баклажанів перед садінням у відкритий грунт  у суспензії препарату Престиж 290 FS, ТН (100 мл на 10 л води) за експозиції 6-8 годин  дасть змогу захистити рослини від гризучих, сисних та грунтових шкідників, а також від кореневих гнилей та чорної ніжки, які спричинено грибом ризоктонія. Замочування коренів розсади капусти цим же розчином захистить розсаду від капустянки (медведки), дротяників, капустяної молі. В період вегетації проти капустянки розкладають приманки з інсектицидом REM, ГР (АнтиМедведка) з нормою витрати 3,0-7,0 г/м². Варто спробувати посадити між рядками капусти чорнобривці, що частково допоможе відлякати капустянку від овочевевої розсади.

  roz4

  Проти комплексу хвороб (чорна ніжка, фузаріозне в’янення, несправжня борошниста роса, коренева гниль,  бура плямистість, альтернаріоз, фітофтороз) після висаджування розсади томатів грунт поливають фунгіцидом Енергодар, РК (3,0-6,0 мл/2 л води/м²). Полив грунту після висіву насіння, висадки розсади огірків та томатів препаратом Превікур Енерджі 840 SL, РК (3 мл на 2 л води на 1 м) захистить від кореневих гнилей.

  roz5

  Не забуваємо про слимаків, заходи боротьби з якими мають бути направлені на створення несприятливих умов для розвитку:

  • ранні строки сівби насіння та посадки розсади навесні дадуть змогу рослинам встигнути розвинутися й зміцніти ще до масового відродження слимаків з яєць;
  • ретельна обробка орного шару, створення дрібно грудкуватої грунтової структури;
  • не загущувати посіви (посадки) рослин, особливо в дощові роки, та регулярно виполювати бур’яни.

  Найбільш дієвим заходом боротьби зі слимаками є  механічний метод– це, перш за все, ручний збір молюсків з подальшим знищенням їх в міцному соляному розчині або крутим кип’ятком.

  При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися регламентів застосування пестицидів (вказані на упаковці), діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил техніки безпеки.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій