• In English
 • Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує щодо стану інфекційної захворюваності на території області за 4 місяці 2019 року.
  , опубліковано 31 Травня 2019 року о 12:12

  Інфекційна  захворюваність в області (без урахування носіїв, грипу та гострих респіраторних захворювань) за 4 місяців 2019 року зросла у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 58,1%.

  За 4 місяці 2019 року в області не реєструвались випадки туляремії, сибірської виразки, бруцельозу, орнітозу, сказу.

  Рівень захворюваності на сальмонельоз залишається на рівні минулого (23 випадків за 4 місяці 2018 та 2019 років), захворювання зареєстровано на територіях Путильського, Герцаївського, Сокирянського, Хотинського районів та м. Чернівці.

  Захворюваність на гастроентероколіти  зі встановленим збудником залишилась на рівні аналогічного періоду 2018 року, ріст захворюваності зареєстровано на територіях Заставнівського, Новоселицького, Глибоцького районів.

  Значний ріст захворюваності вище зазначених територіях області спостерігається в основному за рахунок дітей до 18 років – в Заставнівському та Новоселицького районах.

  Окремо, треба відмітити значний ріст захворюваності на ротавірусний ентерит на території області, захворюваність сформована за рахунок                        захворюваності на ротавірусний ентерит мешканців м. Чернівці, Заставнівського, Кельменецького районів.

  На території області спостерігається зниження рівня захворюваності на гострі кишкові інфекції, викликані  невстановленими збудниками на 17,6%. Не зважаючи на загальну тенденція до зниження рівня захворюваності, на деяких територіях реєструється ріст,  а саме: Сокирянського, Кельменецького, Новоселицького районів.

  За 4 місяці 2019 року в області  продовжується ріст захворюваність на туберкульоз органів дихання (+17 випадків) в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в т.ч. бактеріологічно підтвердженого – 21 випадок.

  Одночасно зафіксовано  зниження захворюваності на туберкульоз серед дітей на 4 випадки.

  Зниження рівня захворюваності туберкульоз органів дихання на відбулось в Глибоцькому та Новоселицькому районах. На інших територіях реєструється збільшення рівня захворюваності на туберкульоз органів дихання, а саме: в Сокирянському, Хотинському, Вижницькому, Заставнівському та Кіцманському районах. На інших територіях поодинокі випадки захворювань.

  За 4 місяці 2019 року зареєстрований один випадок захворювання на  лептоспіроз в Новоселицькому районі, що відповідає рівню захворюваності за аналогічний період 2018 року.

  Всього за 4 місяці 2019 року зареєстрований 1 випадків хвороби Лайма проти 1 за такий самий період 2018 року, тобто реєструються спорадичні випадки. Випадок захворювання по місцю інфікування зареєстрований  на території м. Чернівці.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій