• In English
 • Під виглядом домашньої продукції з села насправді можуть продавати товар із гуртового ринку
  , опубліковано 08 Липня 2019 року о 14:14

  Стихійні ринки – жодних гарантій безпечності. На кону здоровя споживачів.

  Недільна стихійна  торгівля в Чернівцях у самому розпалі. Уздовж низки магазинів “товарів для дому” простяглась 20-30-метрова стежка з харчовими продуктами. Просто неба, під дощем, лежать овочі, фрукти, молочна продукція, курячі яйця та домашні заготовки. Асортимент широкий: абрикос хотинський та мелітопольський, диня та кавун із Херсона; молоко, сметану, сир, які зроблені (за словами продавців) власноруч, привезли зі Сторожинецького та Герцаївського, Кіцманського районів – невідомо від яких корів (хворих чи здорових).

  Точну кількість таких стихійних ринків в області складно підрахувати. Горе-продавцям закон не писаний. Де схотіли, там і стали. Головне – прибуток. У відповідь на запитання “Що ви пропонуєте людям? Чи впевнені ви у безпечності цієї продукції?” ввічливо посміхаються. Ніхто навіть не замислюється про наслідки цієї небезпечної торгівлі.

  Те, що пропонують на стихійних ринках, здебільшого є продукцією не з перших рук. Реалізаторами є перекупники, для яких безпечність та якість не в пріоритеті. Мета у них зовсім інша.

  Звідки ці продукти? Де вирощені та виготовлені? В яких умовах транспортувались? Скільки часу перебували просто неба? А головне – хто несе відповідальність за їх безпечність? Тут жодних зобов’язань!

  Яка небезпека криється у продуктах зі стихійних ринків:

  – якість продукції ніхто не перевіряє;

  – незадовільні умови реалізації;

  – порушення санітарних норм торгівлі;

  – ймовірність захворіти на інфекційні кишкові захворювання.

  Крім того, продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від міського управління. У разі отруєння знайти відповідальних неможливо.

  Шановні буковинці, для врегулювання цієї ситуації необхідні спільні зусилля держави, сумлінних виробників та споживачів. Адже доки є попит – буде пропозиція.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області закликає буковинців не купувати продукцію на стихійних ринках, адже це небезпечно. Шановні споживачі! Оцініть ризики. Бережіть власне здоров’я і не будьте легковірними, купуючи НАЧЕБТО домашні продукти!

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій