• In English
 • Санітарно-епідемічна ситуація на території Чернівецької області за I-півріччя 2019 року
  , опубліковано 29 Липня 2019 року о 14:14

  За 6 місяців поточного року на території Чернівецької області рівень інфекційної захворюваності без врахування носіїв, грипу та гострих респіраторних інфекцій зріс на 62,4%, за рахунок захворюваності на туберкульоз та гострі кишкові інфекції, викликані не встановленими збудниками.

  Викликає стурбованість значний ріст захворюваності на гострі кишкові інфекції різної етіології за червень місяць, хоча по області за 6 місяців спостерігалась стабільна тенденція до зниження захворюваності  на 6 випадків (4,7 %).

  Однак, на протязі червня місяця спостерігається збільшення рівня захворюваності на гастроентероколіти встановленої та не встановленої етіології на 5 (10,8%) та 10 (48,7%) випадків відповідно.

  Ріст захворюваності на гастроентероколіти встановленої етіології відмічається у Вижницькому, Герцаївському та Новоселицькому районах.

  Одночасно, ріст захворюваності на гастроентероколіти не встановленої етіології відмічається у Вижницькому, Сокирянському районах та м. Чернівці.

  По області рівень захворюваності на ротавірусний ентерит за 6 місяців 2019 року зріс на 3 випадки, одночасно за червень відмічається значне зниження захворюваності на ротавірусний ентерит на 4 (55,5%) випадки, ріст реєструється тільки у Вижницькому та Хотинському районах.

  Не відмічається росту захворюваність на сальмонельозні інфекції в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, всього зареєстровано за 6 місяців 2019 року 9 випадків.

  Захворюваність на лептоспіроз зросла на 2 випадки, зареєстровано 4 випадки, проти 2 в 2018 році. Захворювання реєструвались в  Новосели-цькому та Хотинському районах.

  В області продовжується тенденція збільшення рівня захворюваності на туберкульоз органів дихання, рівень захворюваності збільшився на 53 ви-падки (26,6%), з них лабораторно підтверджено 25%. Захворюваність фор-мується за рахунок Вижницького (6 випадків), Путильського (7 випадків), Сокирянського (11 випадків), Кіцманського та  м. Чернівці (по 4 випадки).

  Захворювання людей на туляремію, сибірську виразку, бруцельоз не зареєстровано.

  Враховуючи вище зазначену інформацію, констатуємо епідемічно неблагополучну ситуацію із захворюваності на гострі кишкові інфекції та зоонозні інфекції на території області.

  За 6 місяців поточного року в області зареєстровано два випадки групових захворювань на гострі кишкові інфекції.

  Один пов’язаний із вживанням страв у закладі громадського харчування м. Чернівці. Захворіло 5 осіб, з них одна дитина. Інший виник в позаміському обласному позашкільному оздоровчому таборі «Буковинка», с. Репужинці, Заставнівського району. В дитячому оздоровчому таборі захворіло 32 людини, з них дітей до 17 років – 30.

  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області спільно з ДУ «Чернівецькій обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено епідемічні розслідування та позапланові перевірки операторів потужності.

  В закладі громадського харчування та оздоровчому таборі виявлені порушення вимог санітарного законодавства та законодавства про якість і безпечність харчових продуктів, що підтверджено результатами лабораторних досліджень.

  У першому випадку етіологічний фактор – сальмонела та умовно-патогенна мікрофлора, а у другому випадку – не встановлений. Факторами  передачі у закладі громадського харчування та оздоровчому таборі – харчовий та контактно-побутовий. В оздоровчому таборі всім захворілим встановлений заключний діагноз «Гострий гастроентероколіт не встановле-ної етіології».

  Основні причини виникнення спалахів –  порушення вимог у сфері без-печності харчових продуктів та санітарного законодавства.

  За результатами перевірки закладу громадського харчування було винесено рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів. Власнику закладу та керівнику табору було надано приписи щодо усунення порушень, складено протоколи та винесені постанови про накладання штрафу.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій