• In English
 • Спалювання листя восени: у гонитві за чистотою люди труять себе і все навколо
  , опубліковано 14 Вересня 2019 року о 02:02

  Комусь, може, здається, що нічого серйозного у такому способі прибирання немає, але насправді спалювання листя несе колосальну небезпеку. Чи знали ви, що дим від листя завдає такої ж шкоди, як і потужні промислові викиди?

   

  Щоосені, прибираючи свої подвір’я, городи й садки, буковинці спалюють опале листя та суху траву, не замислюючись над тим, якої непоправної шкоди завдають довкіллю та власному здоров’ю.  Фактично вони труять не лише себе. Якщо порівнювати масове спалювання рослинних решток із роботою промислових підприємств, то рівень забруднення атмосфери буде майже однаковим.

  Під час згорання однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняються близько 9 кг вкрай небезпечних мікрочастинок диму. У листі, яке тліє без доступу кисню, виділяється бензопірен, який здатний викликати у людини онкозахворювання. Крім того, з димом у повітря потрапляють діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

  Слід зауважити, що на території Чернівецької області щороку зростає площа садівничих та сільськогосподарських угідь, які обробляють пестицидами. Тож ці речовини теж потрапляють у повітря при згорянні листя чи трави. Спалювання призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть мікроорганізми. Через дим від вогнищ страждають дерева та кущі. Фауна потерпає не менше ніж флора – у процесі горіння гинуть комахи, гризуни та тварини.

  Спалювання опалого листя та рослинних решток небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння. А це може призвести до пожежі.

  Зазвичай із листям спалюють і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Наприклад, при згорянні одного поліетиленового пакета в повітря потрапляє близько 70 різних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Однак при спалюванні листя люди часто вкидають до багаття й інший непотріб, у якому міститься цілий спектр небезпечних компонентів: важкі метали, канцерогени, оксиди вуглецю, формальдегідні смоли, свинець тощо. І весь цей шкідливий “коктейль” хімічних сполук вдихає наш організм. Чи варте таке прибирання нашого здоров’я?

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області закликає буковинців бути свідомими та не наражати себе й інших на небезпеку. Особам, котрі нехтують законами про охорону атмосферного повітря та порушують санітарні норми, загрожує адміністративна відповідальність. Однак жодні штрафи не нівелюють тих шкідливих наслідків, яких порушники завдають довкіллю й екології.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій