• In English
 • Інформація щодо можливим надходженням паводкових та ґрунтових вод до джерел децентралізованого водопостачання
  , опубліковано 20 Лютого 2020 року о 17:17

  У зв’язку із настанням весняно­го періоду стало можливим надходженням паводкових та ґрунтових вод до джерел децентралізованого водопостачання.

  В зв’язку з цим можливим лихом, можуть реє­струватися     випадки водноні­тратної метгемогобінемії у дітей, випадки, пов’язані з приготуванням дитячого харчування на воді з індивідуальних коло­дязів, у якій вміст нітратів перевищував гігієнічні нормативи.

  Варто зазначити, що однією із причин наявності нітратів у колодязях та каптажах є недотримання їхніми власниками вимог санітарного законодавства при облашту­ванні та утриманні колодязів, що призво­дить до забруднення питної води та робить її непридатною для споживання людиною.

  Тож Чернівецьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області  рекомендує населенню дотримуватися наступних профілактичних заходів:

  – не використовувати воду з колодязів та каптажів джерел для приготування дитячого харчування;

  – місця влаштування бюветів, колодязів та каптажів джерел слід розташовувати на незабрудненій та захищеній території, яка знаходиться вище за течією ґрунтових вод на відстані не менше ніж 30 м від магістра­лей з інтенсивним рухом транспорту та не менше ніж 50 м (для індивідуальних коло­дязів – не менше ніж 20 м) від вбиралень, вигрібних ям, споруд та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, місць утримання худоби та інших місць забруд­нення ґрунту та підземних вод;

  – територію поблизу колодязя, каптажу джерела чи бювету треба утримувати в чистоті та організовувати відведення по­верхневого стоку;

  – у радіусі 50 м від бюветів, колодязів та каптажів джерел не дозволяється здійсню­вати миття транспортних засобів, водопій тварин, влаштовувати водоймища для водоплавної птиці, розміщувати пристрої для приготування отрутохімікатів та іншу діяльність, що може призвести до забруд­нення ґрунту та води.

  Враховуючи те, що для більшості ко­лодязів у місті використовуються мало­захищені від забруднення ґрунтові води, Держпродспоживслужба   попереджає про не­допустимість вживання недоброякісної або неперевіреної питної води з криниць. Особливо, для пиття та приготування дитячого харчування дітям віком до 3-х років. Як альтернативу можна рекомен­дувати для вживання та приготування їжі для дітей привозну розливну воду або фасовану, яка продається в магазинах.

  До речі, Чернівецьке  міське управ­ління про­водить  контроль розливної води, яка продається на території міста. Якість розливної води відповідає вимогам санітарних правил ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, при­значеної для споживання людиною»   за санітарно-хімічними, санітарно-бактері­ологічними показниками.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій