Перейти до основної сторінки
Зовсім скоро розпочнуться весняно-польові роботи суб’єктами господарювання та населенням з можливим внесенням ними на своїх земельних угіддях пестицидів і агрохімікатів.
Застосування пестицидів і агрохімікатів в Чернівецькій області має свою специфіку: значна частина районів області є густонаселеними, а сільськогосподарські угіддя та розташування місць, де вирощують багаторічні насадження – знаходяться впритул до житлової забудови, навчально-виховних закладів, тваринницьких комплексів, води водойм, об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання, місць відпочинку мешканців населених пунктів. Чим порушуються вимоги чинного санітарного законодавства, а саме їх використання громадянами та суб’єктами господарювання з недотриманням зон санітарних розривів до об’єктів.
Впродовж 2019 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (далі-Головне управління) надходили звернення від населення стосовно порушень вимог чинного законодавства при застосуванні громадянами та суб’єктами господарювання на своїх земельних угіддях пестицидів і агрохімікатів. Їх кількість зросла у порівнянні з 2018 роком та становила 23.6 % проти 18.8% відповідно.
При ретроспективному їх аналізі встановлено, що звернення кардинально змінили свій характер, а саме: громадяни почали більше скаржитись не на застосування пестицидів при обробці садів, а в основній більшості звернень – мова йде про обробку с/г культур ( соя, кукурудза, ріпак, тощо). Також, змінилась кількість звернень по адміністративних територіях, якщо раніше в зверненнях йшлося про неправомірне застосування пестицидів на земельних ділянках у Хотинському, Сокирянському, Кельменецькому та Новоселицькому районах, то у 2019 році – скарги надходити і від мешканців Глибоцького та Вижницького районів, тоді як число звернень від населення Хотинського та Кельменецького району – значно зменшилось. Одночасно збільшилась кількість звернень щодо порушень вимог санітарного законодавства при застосуванні пестицидів громадянами на своїх земельних ділянках та відповідно зменшились – на суб’єктів господарювання.
З метою врегулювання використання пестицидів і агрохімікатів в області Головним управлінням напрацьовано низку документів з врахуванням вимог діючого законодавства:
На адреси голів районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, сільських голів, суб’єктів господарювання, керівників навчально – виховних закладів, директорів ринків та інших зацікавлених служб та установ було направлено рекомендації та вище зазначені документи.
Також, дану інформацію було висвітлено на офіційному ВЕБ сайті Головного управління в блоці «Обережно пестициди», «Новини» та «Все для пасічників».
В поточному році спеціалісти Держпродспоживслужби проводять наради – семінари, круглі столи, сходи сіл спільно з органами місцевого самоврядування, представниками громадських організацій, членами асоціації розвитку інтенсивного садівництва, суб’єктами господарювання, населенням та іншими зацікавленими органами з питань дотримання вимог чинного законодавства при застосуванні пестицидів і агрохімікатів.
Головне управління відкрите для діалогу та співпраці з усіма зацікавленими сторонами задля якнайшвидшого врегулювання проблемних питань у сфері зберігання, застосування та транспортування пестицидів і агрохімікатів на Буковині.
Попередня
Наступна