• In English
 • Якщо Ваш автомобіль вийшов із ладу!
  , опубліковано 27 Лютого 2020 року о 17:17

  Управління захисту споживачів надає роз’яснення стосовно вимог законодавства про захист прав споживачів при ремонті автомобільного транспорту на станціях технічного обслуговування.

  Послуги з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів (надалі – КТЗ) чи його складових частин надаються замовникові на підставі договору про технічне обслуговування і ремонт КТЗ, що укладається відповідно до вимог цивільного законодавства між замовником і виконавцем,  із зазначенням в ньому:

  –   найменування та місце розташування сторін за цим договором;

  – перелік робіт з технічного обслуговування чи ремонту та термін їх виконання;

  –  вартість робіт та порядок розрахунків;

  – перелік складових частин, використаних виконавцем, а також наданих замовником виконавцю для виконання робіт із технічного обслуговування або ремонту транспортного засобу;

  – перелік документів, який надається замовнику для підтвердження виконання технічного обслуговування чи ремонту, та гарантійні зобов’язання виконавця щодо проведених робіт.

  Виконавець за договором про технічне обслуговування і ремонт транспортного засобу під час його укладання чи виконання не може нав’язувати замовнику за цим договором додаткові оплачувані послуги.
  Передавання транспортного засобу та їх складових частин до технічного обслуговування і ремонту здійснюється у присутності власника та включає:

  – перегляд експлуатаційної, ремонтної, технологічної документації і заявки замовника,

  – перевірка технічного стану КТЗ, його складових частин, огляд щодо зовнішніх пошкоджень і дефектів.

  Передавання КТЗ в ремонт оформляється актом передавання-приймання колісного транспортного засобу, його складових частин для надання послуг з технічного обслуговування та складається у двох примірниках, один примірник вручається замовнику.

  Після проведення ремонтних робіт приймання  КТЗ та їх складових частин здійснюється споживачем  у присутності представника виконавця в такому порядку:

  – аналіз документів, оформлених виконавцем;

  – перевірка відповідності наданих послуг, зокрема надання замовнику КТЗ, його складових частин  для випробувань за участю представника виконавця;

  – перевірка укомплектованості відремонтованих КТЗ, їх складових частин  на відповідність умовам договору;

  Виконавець гарантує замовнику виконання передбачених договором послуг у повному обсязі.

  Після ремонту і технічного обслуговування оформляється акт передавання-приймання КТЗ, його складових частин у двох примірниках, один примірник вручається замовнику.

  Крім того, виконавець надає споживачу гарантійні зобов’язання щодо  складових частин та систем, установлених на КТЗ, зобов’язання щодо виконаних робіт, початок гарантійного строку і його тривалість.

  Гарантійні зобов’язання виконавця не поширюються на складові частини (системи), надані йому замовником.

  Початок гарантійного строку обчислюється з дня передачі замовнику КТЗ чи його складових частин. Гарантійний строк збільшується на час перебування КТЗ чи його складової частини в гарантійному ремонті або технічному обслуговуванні у виконавця. Зазначений час обчислюється від дня, коли замовник звернувся до виконавця з претензією.

  Управління захисту споживачів зможе захистити права споживачів тільки в тому випадку, якщо технічне обслуговування КТЗ буде проводитись в офіційно оформлених станціях технічного обслуговування з видачею споживачам документів, що засвідчують факт надання послуг.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій