• In English
 • Через підтоплення населених пунктів у Чернівецькій області є ризик спалаху інфекційних захворювань
  , опубліковано 15 Червня 2020 року о 13:13

  Сильні зливи на території області спричинили підтоплення помешкань, криниць, сільськогосподарських угідь, лісів, доріг, у зв’язку з чим є загроза виникнення спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надає рекомендації населенню щодо запобігання поширенню інфекційних захворювань в разі підтоплень населених пунктів.

  Перш за все слід звертатись до органів місцевої влади з проханням забезпечити вас питною водою та харчовими продуктами гарантованої якості. Не пийте воду з відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити хвороботворні мікроби (збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового) зі скотомогильників, кладовищ, убиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ.

  У разі відсутності якісної привезеної води для пиття та господарських потреб можна використовувати тільки добре прокип’ячену воду.

  Для харчування обирайте продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі обов’язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання), Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом.

  У зв’язку з теплим періодом року збільшується ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжо приготовлену їжу. При цьому обов’язково ретельно мийте руки з милом (також руки можна протирати зволоженими дезінфектантами-серветками).

  Після того, як вода зійде з ґрунтового покриву, варто:

  – провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи й присадибні ділянки на глибину 20-25 см;

  – індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекційним засобом, призначеним для цього;

  – колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду;

  – провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;

  – трупи загиблих тварин та птиці зібрати й захоронити на скотомогильниках.

  У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т. д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування, тому що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінений і може бути незвичним.

  Не гайте часу! Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких вам людей.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій