• In English
 • Держпродспоживслужба інформує про забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я питною водою в Чернівецькій області
  , опубліковано 24 Червня 2020 року о 22:22

  На Буковині тривають проливні дощі, можливі паводки та підтоплення населених пунктів. Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надало доручення щодо вжиття заходів в разі виникнення підтоплень на території регіону. Проінформовано місцеві органи самоврядування та виконавчої влади щодо проведення профілактичних заходів щодо ускладнення санітарно-епідемічної ситуації при підтопленні об’єктів підвищеного епідемічного ризику (особливо джерел централізованого водопостачання). У Чернівецькій області створено обласний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, крім того, в районах проведено 5  позачергових засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Станом на 24 червня джерела централізованого  водопостачання не були підтоплені.

  За даними проведеного моніторингу якості питної води ДУ “Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України” за 5 місяців поточного року,  в порівнянні з аналогічним періодом  2019-го, при дослідженні води з джерел централізованого водопостачання зріс показник відхилення, як за мікробіологічними (7,3% проти 1,3 торік), так і за санітарно-хімічними показниками (5,9% проти 0,7).

  Крім того, на виконання доручення голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 16.03.2020 року №601-10.1/15, щодо посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення, спеціалісти Головного управління з 19 березня поточного року провели 21 моніторингове обстеження джерел централізованого питного водопостачання та 346 перевірок джерел децентралізованого питного водопостачання.

  Також забезпечено посилення санітарно-освітньої роботи, зокрема в частині забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я питною водою в умовах  виникнення підтоплення, а саме: 2 виступи на радіо та 30 бесід,  надруковано 5 статей у місцевих газетах, 3 публікації оприлюднено на офіційному вебсайті ГУ ДПСС в Чернівецькій області.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій