• In English
 • В Україні працюють над програмою розвитку овочівництва та картоплярства з метою зменшення імпортозалежності
  , опубліковано 15 Липня 2020 року о 23:23

  14 липня відбулася стартова зустріч робочої групи з розвитку галузей картоплярства та овочівництва за участі заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, представників Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Херсонської ОДА, НААН України, профільних асоціацій.

  – Ми розпочинаємо роботу над програмами розвитку цих галузей з метою усунення імпортозалежності за деякими товарними позиціями, нарощування експорту, створення додаткових робочих місць та збільшення виробництва продукції з доданою вартістю, –заявив заступник Міністра Тарас Висоцький.

  У рамках засідання було представлено програму з розвитку промислового картоплярства за розробки Української асоціації виробників картоплі. Метою програми є забезпечення виробництва в Україні 800 тисяч тонн картоплі на рік для споживання населенням, забезпечення достатньої кількості сировини для переробки й виробництва продукції з доданою вартістю – крохмалю, чипсів, пюре, картоплі фрі, а також передбачене будівництво сховищ.

  Реалізувати її планують через залучення державної підтримки, зокрема, компенсації вартості сертифікованого насіння, компенсації обладнання по зрошенню та ін. Серед очікуваних ефектів – збільшення площі під виробництво підприємствами на 40 тисяч гектарів, створення щонайменше 10 тисяч додаткових робочих місць, збільшення податкових надходжень до бюджету на 52 млн грн щорічно, виробництво вітчизняного сертифікованого насіння, насичення внутрішнього ринку та нарощування експорту картоплі.

  За словами Тараса Висоцького, учасники робочої групи опрацьовуватимуть цю програму протягом двох тижнів, після чого обговорять її на наступній діловій зустрічі 4 серпня. Відтакїї представлять Кабміну та очікуватимуть схвалення до кінця року.

  Також учасники обговорили важливі аспекти розвитку овочівництва в Україні з точки зору фітосанітарної складової, державної підтримки та зовнішньої торгівлі, інформує інформаційно-аналітичний портал АПК України.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій