• In English
 • Україну поділять на чотири карантинні зони: з 1 серпня почнуть діяти нові правила адаптивного карантину
  , опубліковано 31 Липня 2020 року о 22:22

  Сьогодні, 31 липня, відбудеться засідання центральної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для затвердження чотирьох карантинних зон (зеленої, жовтої, помаранчевої та червоної).

  – Ми ініціюємо проведення засідання центральної комісії для того, щоб ми затвердили всі ці зони по всій країні, які ми визначили по показниках і які є в постанові уряду, – повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

  Слід зазначити, що 22 липня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про продовження дії адаптивного карантину до 31 серпня (постанова КМУ №641).

  – Це нова постанова. Пропонується застосування її з 1 по 31 серпня. Вона буде регламентувати встановлення карантину на території країни. Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень небезпеки поширення COVID-19, – пояснив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

  Рівень небезпеки визначатимуть автоматизованим програмним забезпеченням на основі спеціальних алгоритмів та зібраних даних, а затверджуватиме їх Національна комісія ТЕБ та НС. Базовим рівнем моніторингу є: завантаженість ліжок, середня кількість тестувань населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування й показник динаміки зростання захворюваності.

  “Жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюють на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19. Таким вважається регіон, в якому наявна хоча б одна з таких характеристик: завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим COVID-19, становить більш як 50%; середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 тестування на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%; показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

  У регіоні, щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовують протиепідемічні заходи, передбачені для “зеленого” рівня епідемічної небезпеки.

  На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “зелений” рівень епідемічної небезпеки, заборонено:

  1) проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території;

  2) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, понад норму від кількості місць для сидіння.

  На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), де встановлено “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, додатково забороняється відвідування сторонніми особами установ соцзахисту, закладів, що надають соціальні послуги, крім тих, хто працює екстрено (у кризових ситуаціях).

  У регіоні (адміністративно-територіальній одиниці) з “зеленим” та “жовтим” рівнем епідемічної небезпеки можна проводити спортивні заходи національних збірних команд України та з командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів за умови дотримання учасниками відповідних санітарних і протиепідемічних вимог та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану їхнього здоров’я.

  На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), де встановлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, додатково заборонені:

  1) проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або території;

  2) діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;

  3) роботу після 24:00 та до 7:00 розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарювання у сфері громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), за винятком адресної доставки замовлень та на винос;

  4) відвідування навчальних закладів здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім установ дошкільної та загальної середньої освіти;

  5) проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім: надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; вагітним, породіллям, новонародженим; пацієнтам з онкологічними захворюваннями; паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) є значний ризик для життя або здоров’я людей.

  6) діяльність спортивних залів, фітнес-центрів;

  7) приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

  8) оздоровлення та відпочинок дітей за межами зазначеної території.

  У регіоні (адміністративно-територіальній одиниці), де встановлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівня небезпеки, заборонені:

  1) регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, крім перевезення: легковими автомобілями з кількістю пасажирів – до 5 осіб (включно з водієм) без урахування осіб віком до 14 років; службовими та/або орендованими машинами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за 2 дні органи Нацполіції; 2) відвідування навчальних закладів здобувачами освіти; 3) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших об’єктів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі харчовими продуктами, пальним, засобами гігієни, лікарськими препаратами та виробами медичного призначення, ветеринарними засобами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом; провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної та ветеринарної практики, роботи автозаправних комплексів, станцій техобслуговування та ремонту транспортних засобів, реєстраторів розрахункових операцій, комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку; торговельної діяльності та надання послуг громадського харчування з застосуванням адресної доставки замовлень; 4) відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

  Рівень епідемічної небезпеки може змінюватися для всієї території регіону або території окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону.

   

  На рівні адміністративно-територіальних одиниць регіону – району або міст обласного значення рівень епідемічної небезпеки визначає Міністерство охорони здоров’я з урахуванням внеску (частки) окремої одиниці в перевищення кожного окремого показника на рівні регіону:

  “зелений” – до 5%;

  “жовтий” – від 5 до 20%;

  “помаранчевий” – від 20 до 50%;

  “червоний” – понад 50%.

  Для розрахунку внеску (частки) використовують показники коефіцієнта виявлення випадків інфікування COVID-19 та динаміки зростання захворюваності.

  Показник внеску (частки) району або міст обласного значення застосовують, якщо перевищення в регіоні відповідного показника становить більше ніж дві особи на 100 тисяч населення.

  У разі одночасного перевищення декількох показників рівень епідемічної небезпеки для окремої адміністративно-територіальної одиниці розраховують окремо для кожного показника та встановлюють на підставі найвищого рівня.

  “Зелений” рівень епідемічної небезпеки на території усього регіону встановлюють у разі відсутності в ньому ознак регіону зі значним поширенням COVID-19 більше ніж три дні підряд.

  На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці) з “помаранчевим” та “червоним” рівнем епідемічної небезпеки додатково можуть застосовувати обмежувальні протиепідемічні заходи, встановлені органами державної влади та місцевого самоврядування в межах компетенції.

  На період дії карантину, зокрема, тимчасово дозволено залучати до роботи без проходження попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, діяльність яких пов’язана з забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту, підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту, працівників окремих професій, виробництв та організацій, котрі надають послуги з обслуговування населення, визначених у переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 21, ст. 950).

  (Детальніше про обмеження, які діятимуть для територій із конкретним рівнем епідемічної небезпеки можна ознайомитися тут: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zapr-641).

  Call Now Button
  Будь в курсі подій