• In English
 • Якщо не дотримуватись протиепідемічних вимог, після виборів можливий сплеск захворюваності на коронавірус
  , опубліковано 23 Жовтня 2020 року о 12:12

  Члени виборчих комісій та виборці мають дотримуватися протиепідемічних правил, які розробило МОЗ та ухвалив Кабмін, щоб мінімізувати можливість інфікування COVID-19 під час виборчого процесу та уникнути сплеску нових захворювань після виборів. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

  – Члени виборчої комісії та особи, що забезпечують виборчий процес, мають бути обов’язково у захисних масках. Звісно, це правило також стосується і виборців. У приміщенні виборчої комісії та перед її входом повинна бути розмітка на підлозі щодо дотримання соціальної дистанції – не менше ніж 1,5 метра. У день голосування має бути проведена дезінфекційна обробка усіх поверхонь та провітрювання приміщень, якщо цьому сприяє погода. На виборчих дільницях мають бути розміщені усі інформаційні матеріали щодо протиепідемічних заходів та правил, – нагадав Максим Степанов.

  Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть проголосувати вдома. Для цього до 23 жовтня слід проінформувати виборчу комісію про необхідність забезпечити умови голосування та підтвердити свій стан медичною довідкою від сімейного лікаря.

  – Ми вже багато розповідаємо про протиепідемічні заходи. Також, крім нормативних документів, якими все це регламентується, розробили відповідну інфографіку, яку ми максимально поширюємо. Я дуже прошу дотримуватись усіх без винятку правил, щоб ці вибори відбулись безпечно для вашого здоров’я, – наголосив урядовець.

  Нагадаємо, що раніше МОЗ розробило рекомендації, які увійшли до Постанови КМУ та Порядку здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Ознайомитися з цими рекомендаціями можна за наступним посиланням:

  1 (1) (1)

  Call Now Button
  Будь в курсі подій