• In English
 • Лептоспіроз – небезпечне зоонозне захворювання!
  , опубліковано 28 Жовтня 2020 року о 13:13

   Останніми роками відмічається тенденція до зростання  захворювання на лептоспіроз як серед тварин, так і серед людей (особливо серед міських жителів).

  Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання, спільне для людей і тварин,  збудником якого є бактерії роду лептоспіра.

  Основним резервуаром лептоспірозної інфекції у природі є різні види дрібних ссавців. У першу чергу небезпеку для людини і свійських тварин становлять пацюки та миші, які в основному хворіють без клінічних ознак та є носіями збудника все своє життя. Вони можуть поширювати лептоспіроз, забруднюючи навколишнє середовище і воду сечею, та через укуси людей чи тварин. Останні можуть також заразитися, вживаючи їжу, забруднену екскрементами гризунів або під час обнюхування чи облизування забруднених лептоспірами предметів, також захворіти  на лептоспіроз можна під час купання та риболовлі у заражених водоймах. Лептоспіри мають здатність потрапляти в організм тварин навіть через травмовані ділянки шкіри і слизові тканини, до організму молодняка бактерія потрапляє з молоком матері — носійки захворювання.

  Дедалі більше людей тримають у своїх оселях, присадибних і дрібних господарствах собак та котів, які теж хворіють на цю недугу. Собаки можуть заражатися одна від одної, тоді як від людини до людини хвороба не передається. Зараження людини від собаки трапляється рідко, бо сеча у них кислої реакції, у якій лептоспіра довго не виживає у навколишньому середовищі, проте у зв’язку з тісним контактом людей і собак усе ж таки варто остерігатися можливості зараження від цих тварин.

  Найхарактерніша форма лептоспірозу собак– інфекційна жовтуха і тиф. Інкубаційний період захворювання триває від 5 до 20 діб, потім спостерігається підвищення температури тіла, слабкість, втрата апетиту, блювота, проявляється жовтяниця слизових оболонок та шкіри, іноді крововиливи. Сеча часто буває темно-коричневого кольору, на цей симптом треба звертати особливу увагу, хвороба може закінчитись загибеллю тварини. У гострих випадках хвороби різко підвищується температура тіла, собака відмовляється від їжі, спостерігається спрага, кров’яний пронос або закреп. За підозри на це захворювання необхідно обов’язково звернутися до лікаря ветеринарної медицини державної установи або ліцензіата, який надасть відповідну консультацію та допомогу.

  Усі тварини, які заражені лептоспірозом, в тому числі кішки і собаки, несуть безпосередню загрозу для людей. Людям, які за своєю роботою, або з якихось інших причин контактують з хворими тваринами, а також при виконанні сільськогосподарських робіт слід дотримуватися правил особистої гігієни.

  Важливими заходами профілактики є боротьба з джерелом інфекції (знищення гризунів шляхом проведення суцільної дератизації в домашніх осередках, на підприємствах, на сільськогосподарських об’єктах та в природних біотопах), раннє виявлення і лікування хворих домашніх і сільськогосподарських тварин та їх вакцинація.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області наголошує, що захворювання лептоспірозом може призвести до тяжких наслідків як у тварин, так і у людей, оскільки іноді хвороба протікає важко, з ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем. Не потрібно нехтувати даними ознаками захворювання, а з відповідальністю ставитися до здоров’я.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій