• In English
 • На Буковині підтверджено випадок АЧС
  , опубліковано 14 Квітня 2021 року о 21:21

  12 квітня 2021 року до Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надійшло письмове повідомлення від Новоселицького управління Головного управління ДПСС в Чернівецькій області що протягом 11.04-12.04.2021 року в господарстві СТзОВ «Котелеве» с. Котелеве стався падіж 5 (п’яти) свиноматок та 30 (тридцять) свиноматок абортували на різних термінах супоросності.

  🐷 ⚠️ Оперативно мобільною групою спеціалістів із Головного управління Держпродсоживслужби в Чернівецькій області та Новоселицької районної державної лікарні ветеринарної медицини було здійснено виїзд для проведення епізоотичного розслідування випадку загибелі свиней та відбору патматеріалу від трупів свиней для виключення африканської чуми свиней. Одночасно був проведений патологоанатомічний розтин, при якому встановлені патзміни характерні для АЧС. Відібраний патматеріал було направлено до Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення вірусологічного дослідження методом ПЛР.

  13.04.2021 року діагноз на АЧС був лабораторно підтверджений.

  ✅ 14.04.2021 року при Чернівецькій обласній державній адміністрації проведено засідання ДНПК на якому затверджено План-заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней у свиногосподарстві СТзОВ «Котелеве» с. Котелеве Новоселицької ТГ Новоселицької міської ради.

  ❗️Треба пам’ятати, що африканська чума свиней (АЧС) – одне з найбільш небезпечних вірусних захворювань, так як проти нього відсутні ефективні специфічні засоби профілактики (вакцини) та лікування. Сприйнятливі тварини – дикі та свійські свині. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.
  З метою недопущення занесення АЧС у власні господарства необхідно:

  ▪️ не згодовувати свиням харчові відходи;
  ▪️ обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
  ▪️ утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
  ▪️не забивати хворих свиней та не переробляти туші хворих свиней;
  ▪️не дозволяти відвідувати господарства стороннім особам;
  ▪️не утримувати в приватних господарствах свиней, якщо ви полюєте на диких кабанів.

  ‼️ У разі виявлення підозрілої (невластивої) поведінки тварин або
  випадків загибелі тварин інформувати територіальне управління Держпродспоживслужби або державну установу ветеринарної медицини.

   

  chuma-4chuma-1chuma-3chuma-2

  Call Now Button
  Будь в курсі подій