• In English
 • Порушників реклами об’єктів будівництва оштрафовано на 58 тис.грн.
  , опубліковано 09 Липня 2021 року о 12:12

  Останнім часом на Буковині посилились виявлення порушень, які стосуються розміщення реклами об’єктів житлового будівництва. Зокрема, законом про рекламу дозволяється розміщення реклами об’єктів будівництва лише за наступних умов:

  • за наявності у замовника будівництва права власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується об’єкт, що рекламується;
  • за наявності у замовника будівництва права на виконання будівельних робіт на конкретному об’єкті;
  • за наявності у забудовника ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва відповідних об’єктів;
  • для житлових будинків – також за наявності у суб’єкта господарювання, що здійснює залучення недержавних коштів фізичних та юридичних осіб, ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг.

  Реквізити перелічених документів повинні бути зазначені у змісті реклами.

  На жаль, як рекламодавці, так і розповсюджувачі реклами, ігнорують вимоги щодо змісту реклами. Більше того, вони розміщують рекламу об’єктів будівництва взагалі без наявності у замовника будівництва необхідних для будівництва документів.

  За такі порушення законодавства про рекламу Головним управлінням притягнуто до відповідальності шляхом накладення рекламодавців та розповсюджувачів штрафів на загальну суму 58,4 тис.грн. Проте, не всі суб’єкти погодились з рішеннями Головного управління та оскаржували їх в судовому порядку. Майже рік кропітких судових засідань і ось результат – рішення державного органу визнані правомірними та обґрунтованими.

  Тож, робота Головного управління в даному напрямку продовжується, а, звертаючись до споживачів реклами, зокрема об’єктів будівництва, наголошуємо, задля того, аби не бути ошуканими при купівлі житла на стадії будівництва, уважно читайте зміст реклами. Адже відсутність в рекламі обов’язкової інформації може уберегти вас від небажаних вкладень.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій