• In English
 • Профілактика отруєнь грибами
  , опубліковано 20 Липня 2021 року о 23:23

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області застерігає! Отруєння грибами є найбільш важким харчовим отруєнням людини.
  За інформацією Міністерства охорони здоров’я України з початку цього року в Україні зареєстрували отруєння дикорослими грибами 14 людей, з них четверо — діти. Летальних випадків не було.

  Зокрема на території Чернівецької області зареєстровано один випадок отруєння грибами у побуті, внаслідок якого отруїлось 2 людей (сім’я). Отруєння було викликане вживанням власноруч заморожених, варених грибів – глив (вешенки).

  У 2020 році на території Чернівецькій області було зареєстровано 7 випадків отруєння грибами у побуті, внаслідок яких отруїлось 16 людей, з них 3 дітей (мешканці Глибоцького, Кіцманського, Новоселицького та Путильського районів та м. Чернівці). Отруєння були викликані грибами «Рядовками» та «Голубінками».

  Гриби є специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею і відповідно не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.

  Як убезпечити себе та своїх рідних від отруєння грибами:

  найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними штучно, котрі підлягають контролю та продаються в торговельній мережі;
  не купуйте консервовані гриби на стихійних ринках;
  не куштуйте сирі гриби;
  варіть гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хв.;
  зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше як добу;
  збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишайте його поряд з іншими;
  не беріть занадто молоді чи старі гриби — їх легко переплутати з отруйними;
  не збирайте гриби поблизу трас, промислових підприємств, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали;
  не збирайте гриби в посушливу погоду: в цей час гриб пересихає, віддавши воду і збільшивши концентрацію токсинів.

  Існує класифікація грибів відповідно до їхньої їстівності та отруйності:

  отруйні гриби – містять отруйні речовини, які викликають отруєння у людини;
  безумовно отруйні гриби – не втрачають своєї токсичності при обробці будь-якими способами (бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки та ін.);
  умовно їстівні гриби – їх отруйні властивості зникають при відповідній обробці (варіння, сушіння, соління) перед вживанням в їжу. До таких грибів відносять вовнянки, чорні грузді, що виділяють їдкий сік, який руйнується при засолюванні. До групи умовно їстівних грибів також входять сморчки, строчки, сироїжки, валуй та ін.;
  неїстівні гриби – не отруйні, але мають неприємний смак або запах, що зберігається навіть при тривалій обробці (жовчний гриб, помилковий дощовик і ін.).
  Які основні симптоми отруєння грибами:
  Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів:
  нудота;
  блювота;
  різкий біль у животі;
  діарея;
  запаморочення;
  підвищення температури тіла;
  зниження пульсу;
  задуха;
  судоми;
  відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);
  марення, поява галюцинацій.
  За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря!
  Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій