• In English
 • Будьте уважні при оформленні поштових відправлень
  , опубліковано 18 Серпня 2021 року о 16:16

  До ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звернувся споживач щодо порушення його прав підприємством поштового зв’язку. Підприємство відмовилось повертати 125 тис. грн за посилку, яка загубилася.

  При оформленні посилки у відділенні пошти була вказана вартість на суму 1 тис. 200 грн, а не фактичну його вартість – 125 тис. грн. Дану посилку споживач не отримав, а згідно з поясненнями працівників поштового відділення, її отримали невідомі особи по пред’явленому паспорту заявника.

  Згідно з законом України «Про поштовий зв’язок» за повну втрату (пошкодження) вмісту посилки з оголошеною цінністю передбачено відшкодування в розмірі суми оголошеної цінності поштового відправлення.

  Оголошена (оцінювальна) вартість – це сума страховки вашої посилки. Саме таку суму вам повернуть, якщо посилка загубиться, а не фактичну вартість посилки.

  Слід зазначити, що від оголошеної вартості поштового відправлення залежить вартість наданої послуги, яку повинен заплатити споживач надавачу послуг при оформленні замовлення. Чим вища оголошена вартість поштового відправлення, тим вища вартість послуги.

  В цьому випадку споживач вирішив зекономити на оплаті за транспортування посилки, що привело до великих втрат. Згідно з законодавством, він має право на відшкодування коштів в сумі оголошеної вартості посилки, тобто 1 тис. 200 грн. Тому вимоги споживача щодо повернення йому 125,0 тис. грн суперечить законодавству.

  Головне управління застерігає споживачів, що при оформленні поштових відправлень варто відповідально віднестись до оцінки їх вартості, щоб в разі втрати або пошкодження, отримати компенсацію в повному розмірі.
  В такому випадку для захисту своїх прав та інтересів споживачу необхідно звернутись до суду.

  Одночасно повідомляємо, що при задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання про відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Згідно зі статтею 22 Закону України «Про захист прав споживачів» постраждалі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій