• In English
 • До уваги буковинців! Захистіть свою птицю від грипу!
  , опубліковано 11 Жовтня 2021 року о 14:14

  Грип птиці — гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці. Інкубаційний період триває 7-10 днів.

  Основним шляхом передачі збудника є повітряно – крапельний. У період гострого перебігу хвороби у птахів-несучок інфекція може передаватися трансоваріально. Хворі, а також перехворілі птахи виділяють вірус із витіканнями з носової і ротової порожнин, фекаліями, яйцем та при кашлі і чханні.

  Зараження відбувається через прямий контакт у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, через підстилку, гнізда, вигули, при контакті із контамінованими предметами догляду, а також трупами, тушками забитої птиці, не знешкодженими відходами забою, яйцями, пухом та пір’ям хворої птиці. Можливе зараження через повітря.

  Одним з основних шляхів глобального поширення високопатогенного пташиного грипу і проникнення його на територію області є міграція перелітних водоплавних птахів. Лебеді-шипуни серед диких птахів виявилися найбільш сприйнятливим і високочутливим до високопатогенному пташиному грипу.

  З метою недопущення виникнення грипу птиці власникам птиці необхідно не допустити контакту домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною птицею, закривши її в пташниках. Забороняється випускати на відкриті водоймища домашню водоплавну птицю.

  Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!

  Для профілактики захворювання птиці власникам птиці необхідно:

  – здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;

  – здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;

  – інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;

  – на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

  – дотримуватися режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);

  – утримувати різних видів птахів окремо;

  – виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;

  – не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

  – проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

  – забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;

  – проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

  – проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

  – дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

  При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити управляння Держпродспоживслужби області або державні установи ветеринарної медицини!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій