• In English
 • ПРОСТІ ПРАВИЛА ПОКУПКИ НОВОРІЧНИХ ГІПЛЯНД
  , опубліковано 14 Грудня 2021 року о 18:18

  Щоб убезпечити своїх близьких та не зіпсувати святковий настрій, до вибору гірлянд треба підійти з максимальною відповідальністю. Прості правила покупки новорічних електричних прикрас, зможуть зберегти вас та ваших дітей від небезпек та непередбачуваних ситуацій.

   

  ЧИТАЙТЕ ІНСТРУКЦІЮ ПРО ВИБІР ГІРЛЯНДИ

  Перше, що вас має зацікавити у магазині– вулична гірлянда чи хатня? Ілюмінацію для закритих приміщень у жодному разі не можна використовувати надворі, тому що нерозрахований на холод пластик швидко лускається, а до негерметичних лампочок потрапляє волога. Це майже гарантовано призведе до замикання електродротів та займання.

  Вуличні гірлянди навпаки ж не варто використовувати у закритому приміщенні. Є вірогідність того, що виробник заощадив на екологічності пластмаси, і безпечна на холоді, у теплі вона здатна випаровувати шкідливі речовини та неприємні запахи.

  Втім, існують гірлянди придатні для використання як на вулиці, так і в квартирі. Про це виробник може написати в інструкції так: використання внутрішнє і зовнішнє.

  Крім того, виробник може використовувати спеціальне маркування ступеня захисту оболонки електрообладнання у форматі ІР ХХ (наприклад, ІР 67). Чим вищі цифри – то краще гірлянда захищена від пилу, вологи і води. Клас захисту вуличних гірлянд повинен бути не нижчим за ІР 44.

   

  ВИЛКА І БЛОК УПРАВЛІННЯ

  У гірлянди мають бути якісна вилка та блок управління. Вузенька вилка з тоненькими штифтами через поганий контакт із розеткою буде грітися, і в результаті може зайнятися та спровокувати пожежу.

  Якість блоку управління (невеликої прямокутної коробочки, на якій монтують кнопку перемикання сценаріїв ілюмінації) теж надзвичайно важлива для безпеки. Обираючи гірлянду – помацайте блок руками. Якщо коробочка вгинається під пальцями – ненадійному пластику довіряти не варто. Під час чергового натискання блок може луснути та замкнути елементи внутрішньої мікросхеми. Це може привести до займання або ураження людини електричним струмом.

   

  ДРОТИ І КОНТАКТИ

  Перевіряйте контакти гірлянди на вилці, блоку управлінні, лампочках. Місця з’єднань мають бути добре ізольованими і міцно закріпленими. Не соромтеся зігнути дріт і навіть легенько смикнути. Нехай неякісний товар зламається ще в магазині!

  Дроти гірлянди мають бути добре ізольованими та безпечними для дітей та дорослих. Але виявилось, що з цього правила є винятки. У продажу з’явилися гірлянди з голими дротами. Виглядають вони вельми незвично: жмут тоненького мідного дроту, на якому розміщені світлодіоди. Штепсельної вилки така гірлянда не має, бо живиться від батарейок. Напруга у такому пристрої низька и не може ані спричинити займання, ані нашкодити здоров’ю людини.

  Гірлянди на батарейках китайського виробництва навіть сертифікують для європейського ринку. Окрім того, продавці запевняють, що двох пальчикових батарейок досить, щоби гірлянда цілодобово горіла від Нового року до Різдва.

   

  СЕРТИФІКАТ ЯКОСТІ

  Купуючи гірлянду або вуличну ілюмінацію важливо пам’ятати, що така продукція обов’язково має бути сертифікована.

  Роздивляйтесь упаковку і читайте інструкцію. На вартому довіри товарі ви знайдете букви СЄ – це підтвердження відповідності товару європейським стандартам безпечності.

  sert1

  Також обов’язково перевіряйте наявність українського знаку відповідності технічним регламентам у вигляді трилиснику.

   

  sert2

  Call Now Button
  Будь в курсі подій