• In English
 • Увага! Виявлено сказ у кота
  , опубліковано 18 Грудня 2021 року о 13:13

  17 грудня до Чернівецької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшов труп кота від мешканця вул. Шепинської. За результатами дослідження виявлено збудник сказу.

  Вже 18 грудня проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій міській раді, де вирішили накласти карантинні обмеження по сказу тварин на господарство будинку по вул. Шепинській.
  Оголосили територію вул. Шепинську загрозливою зоною в радіусі 100 м щодо захворювання на сказ.
  Затвердити комплексний план заходів з боротьби та профілактиці сказу в   м. Чернівці.
  Організувати проведення ветеринарно-санітарних заходів, клінічне обстеження та щеплення тварин  з метою ліквідації вогнища сказу в  м. Чернівці  по вул. Шепинській та в загрозливій зоні в радіусі 100 м щодо захворювання на сказ з 18.12.2021 року.

  В епізоотичному осередку, де було  виявлено труп кота, провести  вимушену  дезінфекцію.
  В загрозливій зоні провести  клінічне  обстеження  та щеплення  тварин  сприйнятливих  до сказу.

  Довідка.

  Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча. У медичній літературі інших країн хвороба відома як рабієс (у тварин) і гідрофобія (у людей).
  Варто зазначити, що людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки – з-поміж свійської фауни, а в дикій природі – лисиці та вовки.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій