• In English
 • Право на безпечні продукти
  , опубліковано 24 Січня 2022 року о 14:14

  «Купив прострочений продукт» «Отруїлась кремом з тістечка» «Не свіжа ковбаса» тощо, чуємо це майже не щодня. Часто споживач стає жертвою безвідповідального продавця чи виробника харчових продуктів.

  Що робити, і хто винен? Кількість харчових отруєнь в Україні значна. Лише за перше півріччя 2021 року в Україні сталось 36 групових спалахів харчових отруєнь, через які постраждало 427 осіб. З яких 319 дітей!

  Права споживачів на безпечні харчові продукти, якісні товари й послуги дійсно порушуються часто. За останні роки найбільша кількість звернень до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області стосується саме випадків порушень прав споживача. А скільки ошуканих споживачів не пише заяв, або не знають, що такі права у них є, і їх можна захистити? Але про все по черзі.

  Хто винен?
  Здається, сумнівів бути не може. Звичайно, винен виробник або продавець, адже згідно з законом споживач має право на належну якість продукції й обслуговування, а також на безпечність продукції. Але, очевидно, очікування споживача, що тягар відповідальності несе лише виробник, нереалістичні, і раніше, чи пізніше призведуть до неприємностей.

  У реальному житті відповідальність за небезпечний продукт на вашому столі несуть двоє – і виробник, за те, що не забезпечив безпечність продукції, і ви, за те, що були недостатньо пильними чи проінформованими обираючи небезпечний продукт. І якщо виробник, у кращому випадку, заплатить за свою безвідповідальність грошима, вам несвідоме ставлення до вибору харчових продуктів коштуватиме здоров’я вашої родини. Тож завдання виробника – відповідально виробляти, а завдання споживача – свідомо обирати харчові продукти.

  До речі, лікування обійдеться не дешево, тому будьте пильними та не робіть наступних помилок:
  – не купуйте продукти у місцях стихійної торгівлі;
  – не купуйте продукти, на яких не вказано термін придатності та умови зберігання;
  – не купуйте продукти у продавців, які не можуть або відмовляються надати чек.

  Відповідно до Закону України № 2639-VIII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» http://surl.li/ahgix ваше право на безпечні харчові продукти захищені державою, як і право на належну якість продукції та обслуговування.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій