• In English
 • Черговий випадок сказу на Буковині!
  , опубліковано 04 Квітня 2022 року о 13:13

  Чернівецькою регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби підтверджено діагноз на сказ собаки (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 01.04.2022 р. № 000707 п.м./22), труп якої було виявлено в селі Василів Чернівецького району Чернівецької області. Тварина безпритульна.

  З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій РДА, рішенням якої затверджено План заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження тварин на сказ, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу. В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

  Сказ щороку реєструється на території Чернівецької області. За 4 місяці поточного року це вже другий випадок даного захворювання на території Чернівецького району нашої області.

  Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча. Варто зазначити, що людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки – з-поміж свійської фауни, а в дикій природі – лисиці та вовки.

  ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТВАРИН:

  З метою запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх тварин проти сказу. У разі прояву клінічних ознак захворювання слід негайно звернутися до спеціалістів державних установ ветеринарної медицини Чернівецької області або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

  У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою запобіганню зараження та загибелі домашньої тварини.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій