• In English
 • Захищаємо врожай картоплі перед посадкою
  , опубліковано 11 Квітня 2022 року о 20:20

  Картопля займає важливе місце в нашому раціоні харчування і навіть вважається «другим хлібом». Щоб отримати високий і якісний врожай необхідно своєчасно подбати про захист рослин від шкідливих організмів.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звертає увагу на важливі правила, дотримання яких дозволить зменшити ризик ураження майбутнього врожаю шкідниками та хворобами:

  ▪️вирощувати слід стійкі до хвороб та районовані сорти;
  ▪️при посадці вибраковувати м’які, з ниткоподібними паростками, уражені хворобами та пошкоджені шкідниками бульби;
  ▪️підвищенню стійкості до хвороб та врожайності сприяє передпосівна обробка бульб регуляторами росту рослин: Біолан, Вермісол, Гумісол, Емістим С, Квадростим, Мувер, Потейтін, Цитокін, інші;
  ▪️якщо на вашій ділянці спостерігається підвищена чисельність ґрунтових шкідників (дротяники, несправжні дротяники, личинки хрущів, капустянка (медведка), гусениці озимої совки та інші), то перед посадкою картоплі необхідно застосувати препарати згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Проти личинок хрущів, дротяників та інших ґрунтових шкідників можна обприскати посадкові лунки інсектицидами Антихрущ (10 мл на 1 сотку), Антихрущ Люкс (компонент А, 9,3 мл + Компонент Б, 0,7 г) або Вофатокс (5-10 мл на 1 сотку) або ж перед посадкою обробити бульби препаратами Ін Сет або Нупрід (1,5-2,5 мл на 100-200 мл води на 10 кг бульб) чи Актара (6 г на 300 мл води на 30 кг бульб). Обробка бульб пестицидами, до складу яких входить інсектицид та фунгіцид, забезпечить захист не лише від ґрунтових шкідників, але й від хвороб (ризоктоніоз, альтернаріоз, парша, гниль) на початкових етапах розвитку: АС Селектив (8-10 мл на 130-160 мл води), Армада (10 мл на 90 мл води), Корунд або Тірана (5-7 мл на 10 кг бульб), Тексіо Велум (10 мл на 100-200 мл на 10 кг бульб), Магнум Дуо (10 мл на 0,1 л води на 5-10 кг бульб), Селест Топ (20 мл на 30 кг бульб).

  Всі перелічені препарати будуть також ефективні проти колорадського жука в першій половині вегетації, оскільки мають здатність через коріння проникати у рослину.

  Забороняється протруювати пестицидами ранні сорти картоплі та не дозволяється споживати молоду картоплю до закінчення терміну очікування до збору врожаю.

  Нагадуємо! Під час будь-яких робіт з пестицидами (в тому числі при посадці протруєними бульбами) необхідно дотримуватися регламентів застосування пестицидів, обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту (резинові рукавиці, респіратор та захисний одяг). Суворо заборонено їсти, пити, та курити в цей час.

  У разі виникнення запитань стосовно діагностики шкідників чи хвороб, а також рекомендованих заходів щодо захисту рослин звертайтесь до спеціалістів відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки за адресою:
  м.Чернівці, вул. Алма-Атинська, 7, тел. 51-80-72.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій