• In English
 • Хворобу легше попередити ніж лікувати
  , опубліковано 19 Квітня 2022 року о 11:11

  Вчасне проведення необхідних клінічних та профілактичних щеплень проти інфекційних захворювань дає змогу забезпечити стабільну епізоотичну ситуацію, убезпечити тварин від інфікування невиліковними хворобами. Саме над цим постійно працюють фахівці Чернівецької обласної та районних державних лікарень ветеринарної медицини Буковини.

  Протягом 1 кварталу 2022 року особлива увага приділялась діагностиці інфекційних хвороб, яку здійснюють спеціалісти Чернівецької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. Понад 7000 гол. ВРХ досліджено на лейкоз і бруцельоз та понад 400 голів на лептоспіроз. Більше 700 голів свиней та 200 голів коней піддано серологічним дослідженням на бруцельоз та лептоспіроз.

  На туберкульоз ВРХ алергічними дослідженнями охоплено 9108 голів ВРХ. Результати досліджень негативні. На трихінельоз досліджено 50 матеріалів від впольованих лисиць та 45 проб біоматеріалу від диких свиней. Трихінельозу не виявлено.

  Значна робота проведена з метою виконання Планів державного моніторингу по інфекційних хворобах птиці. Понад 2800 тисяч голів від птиці приватного сектору та птахогосподарств області піддано дослідженням на хворобу Ньюкасла та грип птиці. На сальмонельоз досліджено 600 проб від птиці (індиків, курей-несучок, бройлерів) птахогосподарств області. На АЧС досліджено 195 проб від свійських свиней та 51 проба біоматеріалу від диких свиней. Результат негативний.

  Надзвичайно важливими є проведення профілактичних щеплень проти сибірки та сказу тварин. Цими особливо небезпечними заразними захворюваннями можуть хворіти всі види сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також люди.

  За три місяці поточного року охоплено щепленням до сибірки 6916 голів ВРХ. Привито 3260 собак та 1195 котів від сказу. Відібрано та піддано дослідженням на сказ 135 проб матеріалу від впольованих лисиць. Результати негативні.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звертається з проханням до всіх власників тварин відповідально поставитись до проведення спеціалістами державних установ ветеринарної медицини області вищевказаних заходів. Тільки після цього Ви будете впевнені, що ваша тварина здорова і ви отримуєте від неї безпечну продукцію!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій