• In English
 • Епідемічна ситуація щодо коронавірусної інфекції та засоби профілактики
  , опубліковано 26 Квітня 2022 року о 15:15

  За оперативною інформацією Державної установи «Чернівецькій обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України зазначається, що протягом останніх семи діб в Чернівецькій області зареєстровано 293 випадки COVID-19, в тому числі 12 випадків серед дітей.

  В порівнянні з попереднім тижнем відбулося зростання захворюваності на 7,3%, а серед дітей знизилась на 40,0%).

  Тож, загроза інфікування на коронавірусну хворобу й досі є високою.

  Вірус передається від людини до людини краплинним та контактним шляхами. Тобто через дрібні часточки, які виділяються з носа або рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання.

  Вірус не передається повітряним шляхом. Це означає, що він не здатен переноситись потоками повітря на великі відстані від хворої людини.

  Один із найбільш ефективних способів захиститися і запобігти поширенню інфекції — це дистанція та щоденна гігієна.

  А саме:

  • безконтактне привітання;

  • гігієна рук;

  • дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю;

  • дистанція не менше півтора метра від інших людей у публічних місцях;

  • самоізоляція у разі появи респіраторних симптомів (ізолюйтеся від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо, особливо якщо серед них є люди похилого віку).

  Симптоматично коронавірусна хвороба нагадує досить розповсюджене ГРВІ – нежить, температура, біль у горлі та м’язах, спотворення або втрата нюху, смаку тощо. Тільки у важких випадках спостерігається біль в грудній клітині та утруднене дихання. В цьому випадку необхідно негайно звернутись за медичною допомогою.

  Основним засобом профілактики захворювання на COVID-19 є вакцинація. Для її проведення звертайтесь до свого сімейного лікаря.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій