• In English
 • До уваги споживачів! Виявлено хлорпірифос в листі амаранту
  , опубліковано 06 Червня 2022 року о 20:20

  Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF від 01 червня 2022 року № 2022.3226 стосовно виявлення хлорпірифосу в листі амаранту, що експортувалося з Республіки Камерун (оптовий продавець: Asia Express Food B. V., Netherlands; імпортер: EURL Raketspa Services, France) до України (отримувач: фізична особа-підприємець: Олег Малах, вул. Флоренції 10 А, кв. 101, м. Київ, 02000).
  ❗️Просимо негайно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області про виявлення даного товару в обігу (м. Чернівці, вул. Сторожинецька 115, тел. (372) 52 92 27 ) та інформуємо, що відповідно до статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган (Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області), що передбачено частиною 3 статті 20 даного закону.

  ☝️Довідково: хлорпірифос – (ХПФ) є фосфорорганічним інсектицидом, який широко використовується в побуті, сільському господарстві та промисловості протягом останніх 40 років приблизно в 100 країнах світу. Незважаючи на введені істотні обмеження його застосування в домашніх умовах у низці країн (США, 2001; Європейський Союз, 2003), ХПФ залишається дуже широко вживаним. Викликає дифузне ураження нейронів ЦНС. Він належить до токсикантів — агоністів, що діють на специфічні рецептори, а саме — на холінорецептори. Як і всі фосфорорганічні сполуки, ХПФ впливає на нервову систему, інгібуючи ацетилхолінестеразу (АХЕ).

  Call Now Button
  Будь в курсі подій