• In English
 • З 1 січня під забороною одноразові пластикові пакети!
  , опубліковано 26 Січня 2023 року о 19:19

  1 січня 2023 року в повному обсязі набув чинності Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», що забороняє розповсюджувати одноразові пластикові пакети. Управління захисту прав споживачів інформує споживачів та суб’єктів господарювання про основні положення Закону.

  Що підпадає під заборону?

  Закон забороняє в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг розповсюджувати надтонкі, тонкі та оксорозкладні пластикові пакети.

  Нагадуємо, що надтонкі пластикові пакети це пакети зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів, тонкі пластикові пакети мають стінки товщиною від 15 до 50 мікрометрів, а оксорозкладні пластикові пакети – пластикові пакети, матеріал для виготовлення яких складається з поліетилену та оксорозкладних домішок.

  Звертаємо Вашу увагу й на те, що заборона також стосується надтонких пластикових пакетів, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

  Проте є виключення – під заборону не підпадають біорозкладні пластикові пакети, які можна розповсюджувати навіть на безоплатній основі.

  Для визначення приналежності пластикових пакетів до того чи іншого виду, радимо звертати увагу на маркування!

  Що слід розуміти під «розповсюдженням пластикових пакетів»?

  Розповсюдження пластикових пакетів це платне чи безоплатне надання пластикових пакетів споживачам в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, в яких може здійснюватися розповсюдження пластикових пакетів.

  Які дії повинен вчинити суб’єкт господарювання для виконання вимог Закону?

  Суб’єкт господарювання вилучає з обігу продукцію шляхом недопущення можливості її реалізації, споживання чи використання за призначенням, а також шляхом повернення її суб’єктами підприємницької діяльності, в яких ця продукція знаходиться на підставі договорів доручення, схову, перевезення та інших цивільно-правових договорів, що не передбачають передачі прав власності на продукцію. Вилучена з обігу продукція повинна зберігатися у належно обладнаних і опломбованих (опечатаних) приміщеннях.

  Відповідальність за порушення вимог Закону

  На суб’єктів господарювання, які допустили розповсюдження надтонких, тонких та оксорозкладних пластикових пакетів можуть бути накладені адміністративно-господарські штрафи у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-17000 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-34000 грн).

  Call Now Button
  Будь в курсі подій