• In English
 • Як придбати товар і не стати жертвою шахраїв
  , опубліковано 20 Лютого 2023 року о 14:14

  📣Топ-5 порад успішної покупки через дошки оголошень

  🚩Часто ми користуємось дошками оголошень, серед яких відомі Olx, Ізі, Kidstaff, Besplatka та інші.

  📲Придбання товарів через подібні сервіси супроводжується безліччю ризиків для покупця. Розповідаємо, як захистити свої права у випадку придбання товару через дошки оголошень та не потрапити на гачок шахраїв

  1️⃣Дізнайтесь інформацію про продавця, його місцезнаходження та контактні дані. Закон України «Про захист прав споживачів» регулює відносини між споживачами та продавцями різних форм власності.

  📜Тому, перед покупкою заздалегідь довідайтесь чи є продавець підприємцем, чи приватною особою. Якщо продавець це фізична особа, вирішення проблемних питань буде складним і не входить до компетенції Держпродспоживслужби.

  📍Інформація про місцезнаходження та контактні дані дозволить Вам направити вимоги до продавця щодо повернення товару або його гарантійного обслуговування.

  2️⃣Подбайте про наявність супровідної документації. Запитайте перед купівлею у продавця чи додасть він розрахунковий документ (чек, накладну тощо) та гарантійний талон (у випадку придбання техніки).

  🧾Такі документи підтверджуватимуть факт купівлі товару та нададуть змогу заявити вимоги щодо гарантійного обслуговування у випадку виявлення недоліків товару.

  3️⃣Зверніть увагу на вартість товару та опис до нього. Попередньо перегляньте пропозиції на товар на інших інтернет-майданчиках. Занадто приваблива пропозиція з ціною нижчою за середньоринкову повинна викликати сумніви.
  📃Зміст оголошення повинен бути без орфографічних помилок, з повним описом товару. Варто також попросити продавця надіслати додаткові фото, що дасть змогу пересвідчитись у реальній наявності товару у підприємця.

  4️⃣Скажіть передоплаті – ні❗️
  Не варто перераховувати кошти за товар на приватні банківські картки, адже Ви себе свідомо можете наразити на небезпеку бути обманутим, а також позбавитесь можливості отримати розрахунковий документ та правового захисту своїх прав.
  💡Доречно використовувати сервіси безпечних угод, що пропонують дошки оголошень. Так Ви зможете безпосередньо перед отриманням товару на поштовому відділенні оглянути товар і вирішити чи будете його забирати, чи ні.
  💳Переказ коштів за придбаний товар в такому випадку здійснюватиметься лише після підтвердження Вами угоди та отримання товару.

  5️⃣Зафіксуйте всі деталі угоди. Кожному оголошенню, що розміщується на дошці оголошень присвоюється унікальний номер – ID. Одразу збережіть собі цей номер. Навіть якщо продавець видалить оголошення, Ви зможете звернутись до адміністрації дошки оголошень для відстеження автора на предмет недобросовісної поведінки.

  ✏️ Крім того, всі домовленості варто обговорювати не в телефонній розмові, а через листування.

  ✅У разі необхідності Вам необхідно звернутись до суб’єкта господарювання. Якщо вирішити питання самостійно не вдасться, Ви можете письмово звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Сторожинецька, 115 та за електронною адресою: consumer.cv.main@gmail.com із зазначенням назви суб’єкта господарювання і його місцезнаходження та надати підтверджуючі документи (за наявності).

  Call Now Button
  Будь в курсі подій