• In English
 • Якісна насіннєва картопля – гарантія високого врожаю
  , опубліковано 24 Лютого 2023 року о 14:14

  🥔Якісний посівний матеріал картоплі – це запорука високого і гарантованого врожаю. На даний час як в країні, так і в Чернівецькій області майже вся картопля вирощується на присадибних ділянках.

  💡На відміну від зернових культур, картоплю не можна закласти на довготривале (на кілька років) зберігання. Насінництво картоплі відрізняється від інших культур саме через вегетативний спосіб розмноження бульб. Щорічно для одержання високого врожаю картоплі потрібно висаджувати здоровий, якісний насіннєвий матеріал високих генерацій.

  ❌Нині, коли промислове виробництво бульб практично припинилось, це оновлення майже не проводиться. Тож насіннєвий матеріал, який населення продовжує саджати з року в рік, може вироджуватися.

  🦠У бульбах можливе накопичення і розмноження інфекції, зокрема вірусної, яка передається до наступного покоління.
  Насіннєвий матеріал фізіологічно старіє і втрачає продуктивність.
  Це відображається на його якості та врожайності.

  💊З огляду на це посадковий матеріал потрібно періодично замінювати на високоякісний – супереліту, еліту, перше (СН-1) або друге покоління (СН-2).
  Необов’язково купувати інший сорт, можна придбати той самий, проте кращої репродукції.
  Насіннєвий матеріал картоплі цього сорту вже буде оздоровленим, вільним від хвороб.

  💵Здійснювати придбання необхідно у суб’єктів насінництва, які спеціалізуються на її вирощуванні та яким надано право її реалізації. Ці суб’єкти господарювання обов’язково мають бути включені до «Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу».

  📋Також на території України законодавчо дозволено використовувати лише ті сорти, які занесені до «Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні». Це означає, що навіть якщо ви є власником патенту на сорт, але його не внесено у «Державний реєстр сортів рослин , придатних для поширення в Україні», ви не можете його використовувати на території України (за винятком наукових цілей).

  🚩У 2022 році до реєстру було включено 1️⃣9️⃣4️⃣сорти ранніх, середньоранніх, середньостиглих і середньопізніх сортів картоплі різних напрямів використання для вирощування в різних зонах нашої країни.

  ♻️Такий сортовий потенціал дає змогу широко застосовувати сортозаміну як основний чинник високопродуктивного і рентабельного картоплярства і значною мірою може задовольнити товаровиробників усіх форм власності. Це також дає можливість вирощувати конкретні сорти для конкретного споживача, а саме: як для харчування, так і для виготовлення різноманітних продуктів.

  🔍Відбір сорту необхідно проводити відповідно до умов вирощування та напрямку використання.
  При виборі нового сорту враховують його потенційні можливості. Вирішальну роль можуть відігравати сорти, що не тільки виділяються великою продуктивністю, а й більш толерантно витримують подовжені бездощові періоди – сорти з підвищеним адаптивним потенціалом.

  📝На насіннєву картоплю, яка за даними лабораторного аналізу відповідає вимогам ДСТУ 4013 – 2001, видається сертифікат, що засвідчує посівні якості насіннєвої картоплі.
  Відомості про видані сертифікати вносяться до «Реєстру сертифікатів на насіння та/ або садивний матеріал», який знаходиться у вільному доступі і розміщений на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

  ✅На придбаний матеріал насіннєвої картоплі діють гарантії упродовж строку, визначеного у вищевказаному сертифікаті. У разі порушення гарантій суб’єкт насінництва несе відповідальність згідно із чинним законодавством України.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій