• In English
 • ОБЕРЕЖНО –СКАЗ!!!
  , опубліковано 09 Березня 2023 року о 18:18

  👆У березні місяці 2023 року Чернівецькою регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби підтверджено два випадки сказу тварин.

  ➡️Дане захворювання реєструвалося на території Чернівецького району у с. Чорнівка (сказ кота) та смт. Глибока (сказ щура).

  ❌З метою координації дій з ліквідації захворювання проведені засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій РДА, рішенням якої затверджено Плани заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження тварин на сказ, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу. В осередках захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

  ⚠️Щоб захистити себе від захворювання, необхідно дотримуватись таких правил:
  📌щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів;
  📌Утримуватися від контактів із дикими та безпритульними тваринами.
  📌Виконувати правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.
  📌Не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати спеціалістів ветеринарної медицини.
  📌У разі укусу домашньою твариною, з’ясовувати ім’я її господаря та адресу. Це допоможе встановити за твариною ветеринарний нагляд та уникнути щеплень.
  📌Рани, подряпини від укусів негайно промити теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом. Краї рани обробити 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накласти стерильну пов’язку. Негайно звернутися за медичною допомогою до травматологічного пункту для проведення антирабічного щеплення чи терапії.
  📌Пошкоджений одяг, в який була одягнута людина під час укусу, обробити гарячою праскою, тільки після цього його можна використовувати.

  ✅Пам`ятайте – нехтування та байдужість до проведення щеплень тварин від сказу може призвести до захворювання та згодом загибелі тварин, та стати загрозою здоров’ю людей. За наявності у домашніх тварин невластивої поведінки, ознак захворювання, або у разі виявлення їх трупів, слід негайно повідомити про це спеціалістів державної установи ветеринарної медицини!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій